Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 5 MAJA:


-Święty Gotard z Hildesheim (960 –1038)
=
-Święty Echa (+767)
=
-Święty Mauront z Douai (+701)

patrz poniżej

5 MAJA: 

Święty Gotard z Hildesheim (960 –1038)
5 MAJA: Święty Gotard z Hildesheim (960 –1038)
5 MAJA: 

Święty Mauront z Douai (+701)
5 MAJA: Święty Mauront z Douai (+701)

=====

Święty Gotard z Hildesheim (960 –1038)

Był opatem klasztoru benedyktyńskiego w Nieder Alteich w Bawarii. Na życzenie św. Henryka cesarza przeprowadził reformę klasztorów benedyktyńskich w Niemczech. W 1022 roku został biskupem  w Hildesheim i był jednym z najwybitniejszych pasterzy tej diecezji. Zakładał szkoły, klasztory i budował kościoły (ponad 30). Zmarł 5 maja 1038 roku. Został kanonizowany w 1131 roku przełęcz  św. Gotarda w Szwajcarii nosi nazwę od hospicjum na tym miejscu zbudowanego ku czci tego świętego.

======

Święty Echa (+767)

Nazywany był również Etha. Był Anglo-Saxonem. Mnich w klasztorze benedyktyńskim znajdującym się  blisko Londynu. Został później pustelnikiem. Pustelnicy takich jak Echa byli związani z wczesnymi Ojcami Pustyni w Egipcie. Byli oni ważni we wprowadzaniu monastycyzmu do Kościoła Wschodniego.

======

Święty Mauront z Douai (+701)

 

Najstarszy syn św. Adalbalda i św. Rychtudy? Z Flanders. Służył królowi Franków Klovisowi II. Wstąpił do benedyktyńskiego klasztoru w Marchiennes i namówił św. Amanda z Maestricht do ufundowania opactwa na jego własnej posiadłości w pobliżu Therouanne. Jego siostra została ksienią w Marchiennes.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę