Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 3 MAJA:


- Święty Ansfryd z Utrechtu (+ok. 1008)
=
-Święty Filip z Zell (+770)

patrz poniżej

3 MAJA: 

Święty Ansfryd z Utrechtu (+ok. 1008)
3 MAJA: Święty Ansfryd z Utrechtu (+ok. 1008)

======

Święty Ansfryd z Utrechtu (+ok. 1008)

Był hrabią Brabancji. W 992 roku ufundował dla żony i córki klasztor w Thorn, a sam został benedyktyńskim mnichem w Heiligemberg. W trzy lata później Otto III mianował go biskupem Utrechtu. Na nalegania wielu biskupów przyjął wówczas sakrę, ale wkrótce potem oślepł i schronił się z powrotem do Hohorst.  Zmarł 3 maja 1010 roku.

======

Święty Filip z Zell (+770)

Był Anglo-Saxonem. Wyruszył na pielgrzymkę a potem został pustelnikiem na obszarze dookoła Worms. Spotkał Pepina Krótkiego, króla Franków, został jego przyjacielem i doradcą. Przyciągnął też wielu zwolenników i ufundował benedyktyński klasztor w Zell nazwane tak od ponieważ zaczynał od pojedynczej celi.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę