Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 sierpnia 2022 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 813

W sobotnią noc audi szalał pijany głąb

Blisko dwa promile alkoholu miał w sobie kierowca audi, który w sobotę w nocy uciekał przed policyjnym pościgiem i wypadł z jezdni na ulicy Księcia Janusza. Jak podaje policja, za kierownicą samochodu siedział 32-letni mieszkaniec Łomży wobec którego sąd już wcześniej wydał prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policyjny pościg za nim zaczął się od tego, że na ul. Zawadzkiej jechał o 54 km/h za szybko i nie chciał się zatrzymać do kontroli.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 23.00 na ul. Zawadzkiej. Policjanci wskazują, że pomiar prędkości wykazał, że kierujący audi o 54 km/h przekroczył prędkość obowiązującą na terenie miasta. Mężczyzna zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się i zaczął uciekać. Z Zawadzkiej skręcił w wąską ulicę Księcia Janusza.
Jak relacjonował świadek, samochód z dużą prędkością nadjechał od ul. Zawadzkiej i na progu zwalniającym wybił się, wpadł na trawnik, a następnie uderzył po kolei w trzy drzewa rosnące pomiędzy jezdnią a chodnikiem i zatrzymał się rozbity. Wówczas kierowcę ujęli policjanci. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży potwierdziła informacje, że kierowca był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że 32-letni kierowca audi, mieszkaniec Łomży, miał blisko dwa promile  alkoholu w organizmie. Jak się okazało miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc już prawomocnie skazanym za takie przestępstwo oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - odpowiadać będzie teraz przed sądem. 
- Pijani kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też, zawsze reagujmy gdy zauważymy, że ktoś wsiada do samochodu będąc pod wpływem alkoholu – apeluje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku policjanci z Łomży zatrzymali 168 nietrzeźwych kierowców. Każdy złapany kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej pół promila) może zostać ukarany grzywną zależną od dochodu, ograniczeniem wolności od miesiąca do 2 lat lub pozbawieniem wolności do lat 2. Obowiązkiem świadczenia pieniężnego od 5 000 zł do 60 000 zł, a także zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do 15 lat.
Kary są znacznie większe jeżeli kierowca jechał po alkoholu po raz drugi. Recydywista może trafić do więzienia nawet na 12 lat pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę