Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 26 LUTEGO:


-Święty Ottokar z Tegernsee (+771)
=
Święty Leon z Lobbes (+1163)

patrz poniżej

26 LUTY: 

 Święty Ottokar z Tegernsee (+771)
26 LUTY: Święty Ottokar z Tegernsee (+771)

====

Święty Ottokar z Tegernsee (+771)

                  Wywodził się z hrabiowskiego rodu Huosi. Razem ze swym bratem Albertem (Adalbertem) w latach 746-756 założył w Tegernsee (Górna Bawaria) opactwo, które z czasem nabrało wielkiego znaczenia. Albert był w nim pierwszym opatem, natomiast Ottokar zadowolił się skromnym stanowiskiem brata-laika. Ich wspólną inicjatywą była wyprawa siostrzeńca Eia do Rzymu, a jej osiągnięciem sprowadzenie relikwii  św. Kwiryna męczennika. Ottokar zmarł w r. 771. Jego wspomnienie obchodzono 26 lutego.

====

Święty Leon z Lobbes (+1163)

                   Mnich z Anchian, opat w Lobbes, później opat wielkiego klasztoru St. Berlin. Korespondował ze św. Bernardem. Z Jerozolimy sprowadził  z pomocą hrabiego Thierry relikwie Krwi Zbawiciel, przechowywane w kaplicy św. Błażeja w Buges. Zmarł w 1163 roku.

 

S. Stefania OSB
wt, 26 lutego 2019 08:25
Data ostatniej edycji: cz, 03 marca 2022 08:37:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę