Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 31 maja 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 31 STYCZNIA:


- Święty Bobinus z Troyes (+ok.766)

Pochodził on z Akwitanii. Był najpierw opatem w benedyktyńskim opactwie Montier-la-Celle. Powołany następnie na stolicę w Troyes, był 28. lub 29. biskupem tej diecezji. Rządził nią, przeto w VIII stuleciu. Jego wspomnienie obchodzono 31 stycznia.
=
Święty Euzebiusz z Saint Gall (+884)

Irlandzki męczennik, benedyktyn. Wkrótce po odbyciu podróży z Irlandii do Szwajcarii, został mnichem w benedyktyńskim opactwie Saint Gall, w Szwajcarii. Spędził 30 lat jako pustelnik na górze św. Viktora i został ścięty kosą kiedy wygłaszał kazanie do grupy pogańskich wieśniaków.

S. Stefania OSB
cz, 31 stycznia 2019 08:47
Data ostatniej edycji: so, 05 lutego 2022 08:27:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę