Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 21 STYCZNIA:


-Święty Meginrat z Einsiedeln (+861)
=
Święty Makalin z Waulsort (+978)

patrz poniżej

21 STYCZNIA: 

 Święty Meginrat z Einsiedeln (+861)
21 STYCZNIA: Święty Meginrat z Einsiedeln (+861)

=====

Święty Meginrat z Einsiedeln (+861)

                       Urodził się pod koniec VIII stulecia w Sülichgau, w Wirtembergii. Wykształcenie zdobył w opactwie benedyktyńskim Reichenau.  Tam też otrzymał święcenia kapłańskie i został mnichem. Był potem kierownikiem szkoły w Babinchowa (Benken) nad Jeziorem Zuryskim. Zatęsknił w końcu za życiem pustelniczym. Najpierw osiadł na przełęczy Etzel, gdzie zbudował kaplicę, a około 835 roku w Finsteren Wald,  w miejscu, w którym powstanie opactwo znane jako Einsiedeln. Tam to 21 stycznia 861 roku po 25 latach życia pustelniczego zamordowali go dwaj zbójcy, którym użyczył gościny. Pochowano go  w Reichenau, ale w 1039 roku szczątki przeniesiono z powrotem do Einsiedeln.

=====

Święty Makalin z Waulsort (+978)

                   Irlandczycy nazywają go również Makallan. Odbył pielgrzymkę do relikwii św. Furseya znajdujących się w Peronne, we Francji i postanowił zostać benedyktynem. Później został także opatem  w benedyktyńskim  klasztorze Tierache pod wezwaniem  św. Michała, we francuskim majątku, w Mouse, w Waulsort.

 

S. Stefania OSB
pon, 21 stycznia 2019 08:01
Data ostatniej edycji: śr, 26 stycznia 2022 08:26:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę