Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 5 STYCZNIA


-Święty Konwojon z Redon (+869)
=
Święty Alakryn z Casamari (+ok. 1216)
=
Święta Paula (+1369)

patrz poniżej

5 STYCZNIA: 

 Święty Konwojon z Redon (+869)
5 STYCZNIA: Święty Konwojon z Redon (+869)
5 STYCZNIA: 

 Święta Paula (+1369)
5 STYCZNIA: Święta Paula (+1369)

 

Święty Konwojon z Redon (+869)

                   Został wygnany przez Norwegów (Skandynawów) do Brytanii, we Francji. Konwojom został archidiakonem w Vannes, a później pustelnikiem. Został mnichem benedyktyńskim i opatem – fundatorem klasztoru Świętego Zbawiciela w pobliżu Redon w 831 roku. Norwegowie zaatakowali i wypędzili go z opactwa. Został kanonizowany w 1886 roku.

====

Święty Alakryn z Casamari (+ok. 1216)

            Był mnichem a później przeorem cysterskiego klasztoru w Casamari w diecezji Verula we Włoszech i został z powodu swojej erudycji oraz zdolności do robienia interesów (był po prostu obrotny)  mianowany przez papieża Innocentego III biskupem Włoch. Za papieża Honoriusza III przybył równiez jako legat do Niemiec i był pełen apostolskiego zapału i gorliwości jak Eliasz oraz mocnym orędownikiem katolickiej prawdy.   Ze św. Dominikiem żył w ogromnej zażyłości. Zmarł około 1216 roku.

====

Święta Paula (+1369)

             Urodziła się w Toskanii. Została oddana do miejscowego klasztoru kamedulskiego jako mniszka w bardzo młodym wieku i pozostała  w nim do końca swego życia. Paula dobrze wiedziała, że jej wysiłek, starania o pokojowe rozwiązanie wojny pomiędzy Florencją a Pizą.

 

S. Stefania OSB
so, 05 stycznia 2019 08:58
Data ostatniej edycji: pon, 10 stycznia 2022 08:24:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę