Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 28 GRUDNIA


-Święty Otto z Niederaltaich (+1344)
=
Święty Antoni z Lérins (+ok. 520)

patrz poniżej

Święty Otto z Niederaltaich (+1344)
Święty Otto z Niederaltaich (+1344)

======

Święty Otto z Niederaltaich (+1344)

                  Razem ze swym bratem Hermanem i uczniem Degenhardem stanowi grupkę mnichów-eremitów, czczonych w Niederaltaich, w pobliżu Pasawy. W czasie jakiejś pielgrzymki przyjął razem z bratem habit, przy czym ten ostatni został konwersem, on zaś był kapłanem. Herman w r. 1322 osiadł w pustelni. W cztery lata później zakończył życie. Otto tymczasem posiadał erem w Lesie Czeskim i tam przebywał przez lat dziesięć. Wrócił potem do Bawarii i osiadł w pustelni, uświęconej pobytem brata. Przebywając w niej, nawrócił wielu grzeszników. W końcu razem z Degenhardem przeniósł się do Frau­enbergu pod Hengersburgiem. Zmarł tam w r. 1344. Degenhard zmarł w trzydzieści lat póź­niej przy kapliczce, którą dedykował św. Bar­tłomiejowi. Mnisi  Niederaltaich pochowali Ottona w koś­ciele, tuż obok ołtarza świętych Benedykta i Godeharda. Wspomnienie obcho­dzone było 28 grudnia.

======

Święty Antoni z Lérins (+ok. 520)

                   Pochodził z Pannonii, żył jako pustelnik w różnych miejscowościach na północ od Alp. Szukając zupełnego odosobnienia, udał się do Galii i został w końcu mnichem  w Lérins.

 

 

S. Stefania OSB
cz, 27 grudnia 2018 18:46
Data ostatniej edycji: nie, 02 stycznia 2022 09:55:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę