Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 7 GRUDNIA:


-Błogosławiony Humbert z Igny (+1148)

Około r. 1097 wstąpił do benedyktynów w La Chaise-Dieu. W dwadzieścia lat później został w Clairvaux cystersem. Św. Bernard publicznie wychwalał jego cnoty. Potem, uzdrowiwszy go z epilepsji, mianował przeorem. W r. 1127 wysłał go na czele innych dla zakładania nowego opactwa w Igny. W jedenaście lat później Humbert złożył opacki pastorał i wrócił do Clairvaux. Bernard, który wówczas przebywał w Italii, czynił mu za to surowe wymówki. Gdy jednak 7 grudnia 1148 r. Humbert zmarł, znów we wzniosłych słowach wynosił jego zalety. U cystersów czczono go jako błogosławionego.

S. Stefania OSB
pt, 07 grudnia 2018 08:45
Data ostatniej edycji: nie, 12 grudnia 2021 07:48:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę