Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Juniorzy starsi MŁKS 1926 Łomża awansowali do rozgrywek makroregionalnych

Wysokim zwycięstwem 5 do 2 zakończył się niedzielny mecz pomiędzy ŁKS 1926 Łomża i Ruchem Wysokie Mazowieckie w prowadzonych przez PZPN rozgrywkach ligi juniora starszego. Po tym zwycięstwie łomżanie zapewnili sobie pierwsze miejsce w województwie i awans do rozgrywek makroregionalnych, pomimo jeszcze jednego meczu do rozegrania z juniorami grających w pierwszej lidze Wigier Suwałki.

Junior Starszy to piłkarze rocznika 2000, 2001 i 2002. W Młodzieżowym ŁKS grupę prowadzą trenerzy Marcin Mroczkowski i Albert Rydzewski. Młodym łomżanom remis wystarczał, aby mieć drugie miejsce i awans do rozgrywek makroregionalnych, ale mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie rozpoczęli bardzo ofensywnie.  - Mocno zaatakowaliśmy, graliśmy wysokim pressingiem, staraliśmy się wysoko odebrać piłkę przeciwnikowi, który robił błędy i to skutkowało kolejnymi golami – opowiada trener Mroczkowski.
Pierwszą bramkę już w 6 minucie gry zdobył Damian Łazarczyk. W 15. minucie wynik meczu na 2 do 0 podniósł Karol Choiński, a minutę później na 3 do 0 Hubert Cendrowski. Ten wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. 
Także po przerwie szybkiego gola, w 49. minucie gry, strzelił jeszcze Tomek Piaścik,  po czym ten sam zawodnik, trzy minuty później otrzymał drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną, co oznaczało, że od tego momentu łomżanie będą grać w osłabieniu. Przeciwnicy wykorzystali to dopiero 25 minut później. Honorowego gola dla Ruchu w 77. minucie strzelił Adrian Kulesza, a minutę drugą bramkę zdobył Maciej Walendziewski.
Wynik meczu na 5 do 2 dla MŁKS w 82 minucie gry ustanowił Mikołaj Ciuchnicki, który w drugiej połowie meczu wszedł na boisko.  
Choć młodym łomżanom do rozegrania pozostał jeszcze jeden zaległy meczy z juniorami Wigier Suwałki, już po zwycięstwie z Ruchem Wysokie Mazowieckie łomżanie zapewnili sobie pierwsze miejsce w województwie i awans do rozgrywek makroregionalnych. 
- Mecz z Suwałkami będzie o przysłowiową pietruszkę. My już wygraliśmy rozgrywki, a oni nawet jeśli wygraliby to spotkanie i tak nie awansują, bo drugie miejsce zapewnił sobie już Hetman Białystok – mówi Marcin Mroczkowski ciesząc się z sukcesu swoich podopiecznych. - Ta drużyna jest nieobliczalna. Urywała punkty wyżej notowanym zespołom – podkreśla. 
Wejście do rozgrywek makroregionalnych oznacza, że od wiosny młodzi łomżanie będą, podobnie jak drużyna „seniorka” ŁKS 1926 Łomża, mierzyć się z zespołami takimi jak Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Stomil Olsztyn, czyli najlepszymi w rozgrywkach juniora starszego z województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. 
- Nasi najstarsi zawodnicy są już włączani do kadry seniorskiej ŁKS 1926 Łomża. Razem z nimi trenują i wychodzą na mecze – mówi trener podkreślając, że sytuacja w tych rozgrywkach może wpłynąć na stan osobowy drużyny, która przystąpi do wiosennych rozgrzewek w makroregionalnej lidze juniora starszego. - Tu decyzje będą należały do władz klubu, ale nam przydałoby się pozyskać trzech – czterech nowych graczy, takich jak np. Damian Łazarczyk, którzy przyszedł z Kolna i ładnie się wpasował w drużynę – wskazuje trener Mroczkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę