Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 17 PAŹDZIERNIKA:


-Święty Rudolf z Gubbio (+1066)
=
Święta Anstruda z Laon (+688)
=
patrz poniżej

Święty Rudolf z Gubbio (+1066)
Święty Rudolf z Gubbio (+1066)

======

Święty Rudolf z Gubbio (+1066)

               W 1054 roku oddał zamek w Campo Regio św. Piotrowi Damianaowi i stał się benedyktyńskim mnichem w Fonte Avellana pod Sankt Peter . Został iskupem z Gubbio we Włoszech w 1061 . Nazywany był „cudem bezinteresowności”, znany ze swej miłości .

======

Święta Anstruda z Laon (+688)

              Córka św. Blandina z Laon i św. Sadalbergi ; siostra św. Baldwina . Gdy Sadalberga wycofał się ze świata, aby stać ksienią w Saint John the Baptist klasztoru w Laon we Francji , Anstruda wstąpiła do klasztoru. Po śmierci jej matki , Anstruda niechętnie została ksienią w klasztorze benedyktyńskim. Zauważyć jej opieki nad siostrami, jej wszystkich nocnych czuwań, a jej własny nałożone wyrzeczeń. Ebroin, majordom, zaciekle prześladowani z Kościołem dnia, i miał jej brat zginął. Groził Anstudis, ale jej prosta wiara wygrał go do siebie.

 

S. Stefania OSB
śr, 17 października 2018 12:26
Data ostatniej edycji: nie, 23 października 2022 12:29:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę