Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

„Dwójka” przegrała z Płockiem

Od porażki rozpoczęły pierwszoligowy sezon piłkarki ręczne MKS Dwójka Łomża. Łomżanki uległy w Płocku tamtejszemu SMS ZPRP I 23-39. - Graliśmy z bardzo silnym zespołem, w kadrze którego jest 13 reprezentantek Polski U-18 z tegorocznych mistrzostw świata w Kielcach – tłumaczy trener Dwójki Janusz Świętoń, który ma też uwagi do gry swoich podopiecznych. - Zawiodła przede wszystkim skuteczność. Mając 8 piłek bramkowych ze skrzydła, które na takim poziomie trzeba kończyć, dziewczyny rzucały w bramkarkę. Wychodziły kontry i traciliśmy gole – relacjonuje.

Janusz Świętoń podkreśla, że jego podopieczne tworzą młodą „fajną” drużynę, muszą dalej pracować i wierzyć w siebie. To był ich pierwszy mecz w nowym składzie. Przed sezonem w Dwójce doszło do dużych zmian kadrowych. Zespół opuściła jedna z najskuteczniejszych zawodniczek poprzedniego sezonu grupy A, Amanda Szymborska i jej siostra Aleksandra. Obie przeszły do SPR JKS Jarosław. W zespole nie ma też skrzydłowej Alicji Sobocińskiej i bramkarki Urszuli Bałdowskiej, zdecydowały się na wyjazd zagraniczny i grę w V lidze niemieckiej. Z nowych twarzy pojawiły się 17 - letnia bramkarka Aleksandra Nowicka z Varsovii Warszawa oraz obrotowa Marta Wołczyk, grająca w ubiegłym sezonie w Klubie MTS Żory. Po kilkuletniej przerwie do gry powróciły wychowanki dawnej Dwójki Natalia Pisiak (rozgrywająca) i Marlena Rutkowska (prawoskrzydłowa). Swój debiut w Płocku zaliczyła, zdobywając bramkę - szesnastoletnia Patrycja Kruczkow. Nasza "Szyna" trenuje z drużyną od roku i w tym sezonie została zgłoszona do rozgrywek.
Najskuteczniejszą strzelczynią w łomżyńskim zespole  była Martyna Matysek, która zdobyła 10 bramek. Jako dobry prognostyk na przyszłość działacze klubu uznają także to, że w pierwszym meczu rozgrywek bramki zdobywały prawie wszystkie dziewczyny. - To znaczy że przeciwnik nie będzie do końca wiedział z której strony oberwie - przekazują. 

MKS Dwójka Łomża: Kaja Gryczewska, Ola Nowicka (bramka) – Martyn Matysek (10), Michalina Gryczewska (5), Aneta Konert (3), Marta Wołczyk (2), Natalia Klej (1), Patrycja Kruczkow (1), Weronika Serowik (1), Katarzyna Rejka, Natalia Pisiak, Agata Okroy

W najbliższą sobotę 22 września o godz. 16.00 MKS Dwójka Łomża podejmie przed własną publicznością w Hali przy II Liceum Ogólnokształcącego ChKS PŁ Łódź.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę