Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 12 WRZEŚNIA:


-Święta Enswida z Folkestone (+640)
=
Święty Dagenhard
=
patrz poniżej

Święta Enswida z Folkestone (+640)
Święta Enswida z Folkestone (+640)

======

Święta Enswida z Folkestone (+640)

Była jedyną córką Edbalda, króla Kentu, i jego żony Emmy z królewskiego rodu Franków. Urodziła się około r. 614. Gdy sprzeciwiła się planom matrymonialnym, które jej przedłożył ojciec, zgodził się on  w końcu ufundować dla niej klasztor. Wybudowano go w pobliżu ufortyfikowanego Folkestone. Tam to razem z kilkoma towarzyszkami rozpoczęła życie zakonne wg. reguły św. Benedykta. Dokładnej daty śmierci także nie znamy, ale wspominano ją zawsze w dniu
12 września.

======

Święty Dagenhard

Urodził się około 1300 roku w Bawarii, Niemczech. Degenhard był początkowo bratem zakonnym w benedyktyńskim klasztorze w Niederaltaich. Potem udał się w odludne tereny lasów bawarskich i w okolicach Bischofsmais założył kaplicę, gdzie osiadł jako pustelnik. Zmarł 13 września1374 roku. Miejsce jego pochówku było swego czasu celem pielgrzymek.

 

S. Stefania OSB
śr, 12 września 2018 08:35
Data ostatniej edycji: pt, 17 września 2021 08:35:08

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę