Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 30 SIERPNIA:


-Święty Agilus z Rebais (+650)
=
Święty Bononiusz z Lucedio (+1026)
=
Błogosławiony Ildefons Alfred Schuster (1880- 1954)
=
patrz poniżej

Święty Agilus z Rebais (+650)
Święty Agilus z Rebais (+650)
Święty Bononiusz z Lucedio (+1026)
Święty Bononiusz z Lucedio (+1026)
Błogosławiony Ildefons Alfred Schuster
 (1880- 1954)
Błogosławiony Ildefons Alfred Schuster (1880- 1954)

======

Święty Agilus z Rebais (+650)

Był początkowo benedyktyńskim mnichem w Rebais. Działał następnie na niwie misyjnej w Bawarii i Alemanii. W końcu został opatem w macierzystym opactwie. Zmarł w 650 roku. Wspominano go 30 sierpnia.

=====

Święty Bononiusz z Lucedio (+1026)

Uczeń św. Romualda w Bolonii, we Włoszech. Został wysłany przez Romualda na misje do Egiptu i Syrii. Po wypełnieniu misji został wybrany opatem w benedyktyńskim opactwie w Lucedo, w Piemoncie, we Włoszech.

=======

Błogosławiony Ildefons Alfred Schuster
(1880- 1954)

Urodził się 18 stycznia 1880 roku .  Był synem krawca z Bawarii
w Niemczech. Mając 18 lat wstąpił w Rzymie do benedyktynów
u św. Pawła za Murami.
Profesję złożąył w listopadzie 1900 roku. Od 1918 roku był tam opatem.
W 1903 roku uzyskał doktorat z filozofii, a następnie doktorat z teologii. Prowadził badania w wielu dziedzinach (archeologia, historia sztuki, dzieje monastycyzmu). Święcenia kapłańskie otrzymał 19 marca 1904 rokuw bazylice laterańskiej. W 1929 roku został mianowany biskupem Mediolanu i kardynałem. Sakry biskupiej udzielił mu papież Pius XI  w Kaplicy Sykstyńskiej. Nominację kardynalską otrzymał z tytułem prezbitera Santi Silvestro e Martinoai Monti. Był także przewwodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch  w latach 1952-1953. Brał udział w konklawe w 1939 roku. popierał inwazję Włoch na Etiopię, gdyż sądził, że pomoże to nawrócić ten kraj na wiarę katolicką i pomóc w zaprowadzeniu tam cywilizacji europejskiej. Zasłynął jako niezłomny krytyk faszyzmu, co we Włoszech pod rządami Mussoliniego, a zwłaszcza podczas wojny, wymagało wielkiej odwagi. Zapisał się w pamięci  jako dobry pasterz, ojciec ubogich, pamiętający, że także jako biskup jest nadal benedyktynem. Zmarł 30 sierpnia 1954 roku w Venegono  Inferiore k. Mediolanu; został pochowany w mediolańskiej katedrze . Uroczystościom pogrzebowym przewodził patriarcha Wenecji  Angelo Giuseppe Roncalli (przyszły papież Jan XXIII). Beatyfikowany został przez Jana Pawła II 12 maja 1996 roku.

Zechciejcie zapamiętać jedną moją radę: nie dam wam bowiem innej, jak tylko zachętę do świętości. Ludzie bowiem staną się lepsi nie dzięki waszym kazaniom, ale dzięki waszej świętości, albowiem jedynie w obliczu prawdziwej świętości człowiek klęka i się modli. Ludzie żyją dziś nieświadomi spraw nadprzyrodzonych, nieświadomi walki, jaka toczy się o ich zbawienie. Ale prawdziwy święty, żywy i umarły, dociera do wszystkich. Nie zapomniajcie, że diabeł nie boi się naszych boisk sportowych i salek katechetycznych, diabeł boi się naszej świętości
(kard. Ildefons Schuster)

 

 

Modlitwa

Boże, Ty włączyłeś do grona świętych pasterzy błogosławionego Alfreda Ildefonsa, odznaczającego się wiarą, która zwycięża świat i gorącą miłością ku Tobie, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy trwająć w wierze i miłości, zasłużyli na udział w jego chwale. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 

S. Stefania OSB
cz, 30 sierpnia 2018 12:24
Data ostatniej edycji: pon, 05 września 2022 08:36:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę