Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 27 SIERPNIA:


-Święty Ebbo(n) z Sens (+740)

Zanim został duchownym, rządził jako hrabia w Tonnere. Przyjął potem habit mnisi, a następnie był benedyktyńskim opatem w Saint-Pierre-le-Vif. Na stolicę biskupią wstąpił po swym wuju w 709 roku. W 725 roku, gdy miasto oblegli Saraceni, zdołał uspokoić umysły zatrwożonych mieszkańców i zachęcić ich do obrony. W 732 roku uczestniczył w synodzie, zwołanym przez Karola Młota do Tolbiac. Przez jakiś czas przebywał w pustelni. Przed śmiercią wrócił jednak do miasta. Zmarł 27 sierpnia 740 roku.

S. Stefania OSB
nie, 26 sierpnia 2018 22:02
Data ostatniej edycji: pt, 02 września 2022 10:12:40

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę