Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 2 SIERPNIA:


-Święty Plegmund (+914)
=
Święty Piotr z Osmy (+1109)
=
patrz poniżej:

======

Święty Plegmund (+914)

Urodził się w Mercji, w Anglii. Wychowywał króla Alfreda wielkiego. Został później pustelnikiem  w pobliżu Chester. Na prośbę króla Alfreda został mianowany arcybiskupem Canterbury. Popierał zdolnych dostojników kościelnych, uczonych i  poświęcił się by było ich coraz więcej. Przybył do Rzymu w 908 roku by zobaczyć się z papieżem Sergiuszem III. Zmarł w Canterbury w 914 roku.

======

Święty Piotr z Osmy (+1109)

Piotr był francuskim mnichem w benedyktyńskim klasztorze pod oberwą kluniacką, który wraz ze swoimi współbraćmi wyruszył do Hiszpanii i wprowadził reformę do tamtejszych klasztorów. Został wybrany na archidiakona Toledo pod arcybiskupem Bernardem de la Sauvetat. Później został wybrany biskupem Osmy, w Kstylii w Hiszpanii. Został patronem katedry w Osma i diecezji.

 

S. Stefania OSB
cz, 02 sierpnia 2018 08:32
Data ostatniej edycji: so, 07 sierpnia 2021 08:23:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę