Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 101

Ratusz bez Sroczyńskiego?

„Złożę rezygnację z funkcji wiceprezydenta Łomży. Rozważam to i myślę, że każdy powinien wprowadzić jasny podział... Już napomknąłem na ten temat Prezydentowi. Decyzja zapadnie w tym tygodniu” - mówił na antenie Radia Nadzieja Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży i kandydat na posła z listy Platformy Obywatelskiej.

„Sroczyński powinien ustąpić albo przynajmniej wziąć bezpłatny urlop na czas kampanii wyborczej” - twierdzi Sławomir Zgrzywa wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego Platformy Obywatelskiej. - „Jeżeli wiceprezydent też tak sądzi, to bardzo dobrze” - dodaje. Wykorzystywanie funkcji wiceprezydenta do prowadzenia własnej kampanii wyborczej byłoby nieetyczne – zdaniem naszych rozmówców. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i kolejny wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego PO podkreśla, że łomżyński ratusz w żaden sposób nie może być identyfikowany z kampanią wyborczą. „Urlop wiceprezydenta na czas kampanii to warunek oczywisty” - mówi. Brzeziński w środę po południu podkreślał, że jeszcze ze swoim zastępcą o tym czy będzie to urlop, czy rozwiązanie umowy o pracę nie rozmawiał, ale zapewne zrobi to niebawem...Ze spodziewanej rezygnacji Sroczyńskiego najbardziej cieszą się jego przeciwnicy w Radzie Miasta, których ma chyba więcej sam niż pryncypał. W ciągu minionych niespełna trzech lat urzędowania na fotelu wiceprezydenta, narażał się lewicy i prawicy... co niektórych wyprowadzał z równowagi nawet jego uśmiech... Niektórzy z radnych twierdzą, że wiceprezydent Marcin Sroczyński nie tylko powinien, ale nawet musi... odejść z pracy w ratuszu. Jest bowiem uchwała Rady Krajowej partii z czerwca 2004 r. w sprawie zasad kandydowania do Sejmu i Senatu, która mówi „osoby pełniące funkcje wójta, burmistrza lub prezydenta miasta nie będą uwzględniane podczas tworzenia list kandydatów Platformy Obywatelskiej przed najbliższymi wyborami do Sejmu i Senatu”. Tymczasem Grzegorz Wójtowicz prawnik z krajowego biura PO przekonuje, że uchwała ta bezpośrednio wiceprezydenta Łomży nie dotyczy... Odnosi się ona bowiem do osób wybranych w wyborach bezpośrednich, a Marcin Sroczyński nie był wybierany ale mianowany na tę funkcję przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę