Siłacze z Mechaniaka

Mirosław Rogiński w kategorii wiekowej 16 - 17 lat, Paweł Bielewski w kategorii 18 - 19 lat i Patryk Banach 20 - 21 lat wygrali X Jubileuszowe Otwarte Mistrzostwa Łomży Szkól Ponadgimnazjalnych i Burs w Trójboju Siłowym Trójboju Siłowym. Wszyscy to uczniowie „Mechaniaka”, a Patryk Banach ustanowił także nowe rekordy Łomży: w przysiadzie - 210 kg, w martwym ciągu - 250 kg i w całym trójboju - 575 kg.

Zawody rozgrywano w środę i czwartek w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży. Zawodnicy startowali w pojedynczych bojach trójboju siłowego takich jak: przysiad, wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg lub w całym trójboju.  W klasyfikacji drużynowej wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 przed Bursą Szkolną nr 2  i III Liceum Ogólnokształcącym.
Puchar dla Absolutnego zwycięzcy w kategorii wiekowej open 16 - 17 lat w Trójboju Siłowym otrzymał Mirosław Rogiński z ZSMiO Nr 5 w Łomży z wynikiem - 365 kg – 441,6 pkt. W kategorii wiekowej 18 - 19 lat w Trójboju Siłowym puchar dla Absolutnego zwycięzcy zdobył Paweł Bielewski (ZSMiO Nr 5) z wynikiem – 447,5 kg – 589,6 pkt, a w kategorii wiekowej 20 - 21 lat Patryk Banach (ZSMiO Nr 5), który osiągnął łączny wynik 575 kg i zdobył 619,8 pkt.
Zbigniew Turowski, który był organizatorem i sędzią głównym zawodów, podkreśla, że Patryk Banach, startując w kat. wag. 82,5 kg, ustanowił też nowe rekordy Łomży: w przysiadzie z wynikiem 210 kg, w martwym ciągu - 250 kg i w całym trójboju - 575 kg. Został również najsilniejszym zawodnikiem całego turnieju.

Oto najlepsze wyniki indywidualne
Przysiad
kategoria wiekowa open 16 - 17 lat
1. Popiołek Dawid III LO - 87 kg – 126,2 pkt.
2. Zalewski Kamil ZSMiO Nr 5 - 120 kg – 121,3 pkt.
3. Rogiński Mirosław ZSMiO Nr 5 - 100 kg – 121 pkt.

open 18 - 19 lat
1. Bielewski Paweł ZSMiO Nr 5 – 142,5 kg – 187,6 pkt.
2. Kwiatkowski Jakub BS nr 2 – 150 kg – 158,5 pkt.
3. Prolesko Paweł - BS nr 2 - 125 kg - 137 pkt.

open 20 - 21 lat
1. Banach Patryk ZSMiO Nr 5 – 210 kg – 226,3 pkt.
2. Tomaszewski Łukasz BS nr 2 – 170kg – 180,7 pkt.
3. Męczkowski Mateusz - BS nr 2 - 145 kg – 164,1pkt.

Wyciskanie sztangi leżąc:
1. Jakubiak Arkadiusz BS nr 2 - 85 kg – 125,6 pkt.
2. Gardocki Adrian BS Nr 2 -72,5 kg – 120,8 pkt.
3. Popiołek Dawid III LO - 95kg – 114,9 pkt.

1. Bielewski Paweł ZSMiO Nr 5 – 120 kg – 158pkt.
2. Głębocki Rafał ZSMiO Nr 5 - 150 kg – 138,7 pkt.
3. Frydrych Piotr ZSMiO Nr 5 - 90 kg – 120,2 pkt.

1. Banach Patryk ZSMiO Nr 5 – 120 kg – 129,3 pkt.
2. Stachelek Dawid BS nr 2 - 117 kg – 125 pkt.
3. Tomaszewski Łukasz BS nr 2 - 112,5 kg – 119,5pkt.

Martwy ciąg
1. Rogiński Mirosław ZSMiO Nr 5 - 170 kg – 205,7 pkt.
2. Zalewski Kamil ZSMiO Nr 5 - 195 kg – 197,1 pkt.
3. Popiołek Dawid III L.O.- 115kg – 166,8

1. Bielewski Paweł ZSMiO Nr 5 – 185 kg – 243,6 pkt.
2. Frydrych Piotr ZSMiO Nr 5 – 152,5 kg – 203,7 pkt.
3. Ciborowski Piotr BS nr 2 – 172,5 – 202,5pkt.

1. Banach Patryk ZSMiO Nr 5 – 245 kg – 269,5 pkt.
2.Tomaszewski Łukasz BS nr 2 - 210 kg – 223,2pkt
3. Męczkowski Mateusz BS nr 2 – 190kg – 215pkt.

Organizatorem Mistrzostw byli wychowawcy Bursy Szkolnej Nr 2: Zbigniew Turowski (sędzia główny), Marta Zakrzewska (spiker zawodów), Aneta Wiśniewska, Izabela Chojnowska (sekretariat zawodów), Rafał Domitrz (obsługa pomostu). Puchary, medale i dyplomy zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomży, Panią Dyrektor Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łomży, Piekarnia „Okruszek”, Pani Danuta Narewska – właścicielka hurtowni owoców i warzyw.