wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@

Dwójka znowu pokonana

Adrianna Warda w tym spotkaniu rzuciła 7 bramek i została najlepszą strzelczynią Dwójki

Bez zwycięstwa w meczu wyjazdowym w rozgrywkach I ligi pozostaje w dalszym ciągu drużyna GUKS-u Dwójka Łomża. W 7. kolejce podopieczne trenera Janusza Świętonia uległy w Płocku miejscowemu SMS-owi ZPRP II 31:40 (15:25).

Łomżanki przystępowały do starcia z liderem mając w dorobku zaledwie jedną wygraną w sześciu rozegranych dotąd meczach. Niestety gospodynie bardzo szybko pokazały naszym zawodniczkom, że także i w tym starciu nie mają co liczyć na jakąkolwiek zdobycz punktową. Dobrze grające w obronie płocczanki raz po raz przechwytywały piłkę i szybkimi kontrami zdobywały kolejne bramki. Już po 10 minutach gry miejscowe miały sześć goli przewagi, a po kolejnych dziesięciu było ich aż dwanaście (20:8). W końcówce pierwszej części gry szczypiornistkom Dwójki udało się odrobić dwa gole i na przerwę schodziły przegrywając 15 do 25.
Przerwa w meczu bardzo dobrze wpłynęła na zespół z Łomży. Na drugą część spotkania przyjezdne wyszły niezwykle zmobilizowane i pełne wiary, że to spotkanie nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Po 8 minutach gry przewaga SMS-u stopniała do 5 bramek i wydawało się, że jeszcze wszystko może się zdarzyć. Wtedy jednak ponownie zaczęły trafiać gospodynie, które po początkowych kłopotach odzyskały kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Mimo lepszej gry płocczanek nasz zespół do samego końca walczył bardzo ambitnie i jak podkreślił po spotkaniu trener Świętoń rozegrał zdecydowanie najlepszą połowę od początku sezonu. Niestety dobra druga odsłona nie wystarczyła do osiągnięcia w Płocku korzystnego wyniku i po końcowej syrenie to gospodynie mogły cieszyć się z szóstej wygranej w sezonie. Łomżanki natomiast mają na koncie sześć porażek i z zaledwie trzema punktami zajmują 9., przedostatnie miejsce. Niewątpliwym pozytywem tego meczu jest fakt, że za zdobywanie bramek wzięły się oprócz Amandy Szymborskiej także inne zawodniczki GUKS-u. Tym razem najlepszą strzelczynią Dwójki została Adrianna Warda, która rzuciła aż 7 bramek. Po sześć trafień zapisały na koncie Amanda Szymborska i Natalia Klej.
Teraz Dwójkę czeka niemal dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Następny, niezwykle istotny mecz nasz zespół rozegra dopiero 2 grudnia o godz. 16.00. W hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży podejmować będzie najsłabszą ekipę ligi, która nie zdobyła dotąd nawet jednego punktu, Drwęcę Novar Lubicz. Wstęp na to, a także inne spotkania GUKS-u jest wolny.