Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

„Żenujący spektakl”

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży i Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926 Łomża

Miasto na wsparcie ŁKS-u w tym roku dało 390 tysięcy złotych. Sponsorzy „powyżej 200 tys zł netto”. Niestety są to środki niewystarczające na trzecią ligę – mówił Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926 Łomża. Wczoraj w ratuszu odbyło się spotkanie z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim dotyczące „najbliższej przyszłości” piłkarskiego klubu. Z zaproszonych ponad 70 przedsiębiorców przyszło na nie 2 (słownie: dwóch) i kilka innych osób.

Atmosfera na spotkaniu była grobowa. Prezes Uściłowski żalił się przede wszystkim na przedsiębiorców, którzy z jakichś przyczyn nie chcą wspierać nowego ŁKS-u, co podkreślał odcinając się od „starego” ŁKS-u. 
- Te historyczne zaszłości starego ŁKS-u traktuję jako wymówki przedsiębiorców – dzielił się swoimi przemyśleniami z garstką słuchających – dodając, że „nieliczne zgromadzenie” w ratuszu jest dowodem „w jaki sposób jest przez nich odbierany ŁKS”. 
Rozczarowania z frekwencji na spotkaniu nie krył prezydent Mariusz Chrzanowski, który we wspieranie finansowe z kasy miasta zawodowego kluby zaangażował się o wiele bardziej niż poprzednicy i z roiku na rok wydaje na ten cel coraz więcej. W 2015 roku budżet miasta dołożył do kasy klubu blisko 200 tys. zł, w 2016 roku było to 330 tys. zł, a w tym roku już 390 tysięcy. Pomimo to klub ciągle balansuje na granicy. Prezes ŁKS-u mówił wczoraj o zaległościach w wypłatach „ekwiwalentu dla piłkarzy” i pilnej potrzebie przynajmniej jednego dużego sponsora. 
Brakiem wsparcie dla klubu od lokalnych przedsiębiorców zawiedziony był także były prezes ŁKS-u Jarosław Kulesza, właściciel firmy Agro-Rolnik, ze Śniadowa i działacz Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. To on kilka lat temu, gdy groziła likwidacja klubu przejął w nim władzę i zaangażował się finansowo. Podkreśla, że Łomża ma wszelkie atrybuty w ręku, aby piłka nożna mogła się tu rozwijać. Jest świetna infrastruktura sportowa, są chętni młodzi ludzie do gry i kluby w których ćwiczą, jest duże wsparcie władz miasta, ale „jest opór wewnętrzny”.

cz
cz, 19 października 2017 08:45
Data ostatniej edycji: śr, 25 października 2017 09:42:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę