Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Mali mistrzowie

Główne zdjęcie
Zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego Medyk Łomża z opiekunem - Pawłem Remiszewski (po lewej) i Jerzym Millerem (po prawej)

Osiem medali przywieźli zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego Medyk Łomża z Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim które odbyły się w Olecku. - To najważniejsza impreza w roku dla młodych adeptów Taekwondo Olimpijskiego i tym bardziej cieszy że zawodnicy poprzez swoją ciężką pracę osiągnęli tak dobre wyniki – podkreśla Paweł Remiszewski trener młodych takewondystów.

Na zawody w Olecki pojechało 9 zawodników z łomżyńskiego klubu. Najlepiej spisali się Agnieszka Łapińska, Jakub Zieliński oraz Michał Czarniewicz, którzy w kategorii walki sportowej stanęli na najwyższym podium.
- Na wyróżnienie zasługuje Agnieszka i Jakub którzy utrzymali pierwsze pozycje z przed roku – podkreśla trener Remiszewski. 
Drugie miejsce wywalczyli Aleksandra Walczak i Patryk Camlet. Natomiast na trzecich pozycjach zawody ukończyli Natalia Borkowska, Aleksander Skawski i Norbert Matejkowski.

Taekwondo olimpijskie to dosyć młoda dyscyplina sportowa w rodzinie sportów olimpijskich, która zadebiutowała na Olimpiadzie w Sydney w 2000 roku. Sama sztuka samoobrony powstała w 1955 roku w Korei. W dosłownym tłumaczeniu słowo Taekwon-do oznacza Tae - stopa, noga; Kwon - pięść; Do - droga, sposób. Jak podkreślają jej trenerzy i mistrzowie nazwa sztuki oddaje ściśle jej treść: poddawanie ciała kontroli umysłu, kształtowanie samego siebie poprzez trening walki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę