Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Medalowe żniwo AZS-u

Główne zdjęcie
Joanna Sokołowska

Aż dziesięć razy na podium stawali reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS PWSIP Łomża podczas rozgrywanych w Gdańsku Mistrzostw Polski Akademickich Związków Sportowych w tenisie stołowym. Najwięcej medali, bo aż trzy zdobyła Joanna Sokołowska.

- Turniej rozgrywany był w kategoriach młodzik, kadet, junior i senior. Praktycznie w każdej z nich była bardzo mocna obsada. Jednak nam udało się zaprezentować bardzo dobrze i wywalczyć dużo dobrych miejsc - mówi trener łomżyńskiego AZS-u, Wacław Tarnacki. W najmłodszej grupie, czyli kadetkach brązowy medal w grze podwójnej zdobyły Emilia Nagel i Izabela Wysmułek. Wśród juniorek srebro wywalczyła Joanna Sokołowska, która grała wspólnie z Aleksandrą Michalak z AZS AWFiS Gdańsk. Łomżyńsko-gdański duet stoczył pięciosetowy zacięty, ale ostatecznie przegrany mecz o złoto z najlepszymi juniorkami w Polsce, Katarzyną i Anną Węgrzyn. Sokołowska świetnie spisała się też wśród seniorek, gdzie zarówno w singlu jak i deblu (z Michalak) zajęła trzecie miejsca - Asia zagrała naprawdę dobry turniej i myślę, że w lidze będziemy mieli z niej dużo pożytku - ocenia Tarnacki.
Do dorobku łomżyńskiej ekipy dołożyli się również Justyna Gutowska i Joanna Sakowicz, które były trzecie w deblu juniorek, Weronika Łuba i Karolina Łada - wicemistrzynie turnieju deblowego seniorek oraz Karol Cwalina, który grając z Ukraińcem Antonem Riabukhin z AZS PWSZ Zamość zajął trzecie miejsce w grze podwójnej juniorów.
Turniej w Gdańsku było ostatnim sprawdzianem łomżyńskiego AZS-u przed startującym w przyszły weekend nowym sezonem I ligi kobiet. Nasz zespół na początek zagra aż dwa spotkania. W sobotę, 9 września w Gnieźnie zmierzy się z tamtejszą Stellą, a następnego dnia o godz. 16.00 w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży podejmować będzie UKS Dojlidy Białystok - Na pewno będziemy w obu meczach walczyć o komplet punktów. Niestety nie wiem czy zagramy w pełnym składzie. W dalszym ciągu nie jest bowiem pewny występ Litwinki Ugne Baskutyte - kończy doświadczony szkoleniowiec. Wstęp na to oraz pozostałe mecze AZS-u we własnej hali jest wolny.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę