Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Trudne pytania

Główne zdjęcie
Planowana obwodnica Łomży w ciągu drogi ekspresowej S-61 Via Baltica

GDDKiA nie odpowiedziała jeszcze na wszystkie pytania złożone przez firmy zainteresowane budową tzw. zadania nr 4 drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn, czy ponad połowy obwodnicy Łomży z nowym mostem przez Narew. Pytań do tego odcinka Via Baltica około pół tysiąca, a brak odpowiedzi na wszystkie sprawia, że drogowcy ponownie – po raz trzeci przesunęli termin składania ofert, który pierwotnie wyznaczony był na 29 maja.

Przetargi na dwa odcinki S-61 – tzw. zadanie nr 3 i zadanie nr 4, stanowiące łącznie obwodnicę Łomży GDDKiA ogłosiła pod koniec marca.  W przypadku „trójki” oferty zainteresowanych zleceniem prac wykonawców otwarto pod koniec czerwca - zobacz: Duże zainteresowanie obwodnicą Łomży. Otwarcie ofert na „czwórkę” miało być w tym tygodniu, ale administracja drogowa nie odpowiedziała jeszcze na wszystkie 493 pytania zadane przez potencjalnych wykonawców do specyfikacji zamówienia, dlatego koniecznym było kolejne przesunięcie terminu składania ofert. Teraz to 21 lipca.

Cała obwodnica Łomży to blisko 20 km ekspresówki w tym najdłuższych w regionie most przez rzekę na ponad kilometrowej estakadzie plus 16 km jednojezdniowych łączników dróg krajowych nr 63 i 64. Większość obwodnicy to „zadanie nr 4” czyli odcinek ekspresówki od węzeł „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do węzła „Kolno” w okolicach Kisielnicy wraz z nowym mostem przez Narew i ok. 7 km nowego łącznika drogi krajowej nr 64 w kierunku Jeżewa stanowiącego swoistą północą obwodnicę Piątnicy.

zobacz: Nowy „łomżyński” most przez Narew będzie... najprostszy


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę