Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

A Kurylczyk swoje...

W sprawie Via Baltiki "zostanie zlecone opracowanie kilku wariantów i wybrany będzie wariant najbardziej optymalny z punktu widzenia kosztów i ochrony środowiska" - zapowiada wiceministr infrastruktury Jan Kurylczyk. Niemniej jak dodaje - Białystok nie może być omijany przez ważne drogi w kraju, dlatego powstaje droga Warszawa-Białystok i będzie ona połączona z siecią innych dróg, w tym z Via Baltica.

Tak wiceminister mówił w Warszawie podczas konferencji prasowej dotyczącej konsekwencje jakie dla procesów planowania i budowy dróg i autostrad wniosły zmiany w Prawie ochrony środowiska.
Zdaniem Kurylczyka Białystok to przyszła metropolia dlatego „nie może być omijany przez główne drogi łączące z innymi dużymi ośrodkami, w tym z centrum, jakim jest Warszawa". Dlatego "powstaje droga Warszawa-Białystok i będzie ona połączona z siecią dróg, w tym z Via Baltica".

Obecny na tej samej konferencji minister środowiska Tomasz Podgajniak poinformował, że uważa za niezbędne przyspieszenie prac nad realizacją zaleceń Rekomendacji Stałego Komitetu Konwencji Berneńskiej (Konwencji o ochronie gatunków dzikiej flory i fauny europejskiej oraz siedlisk naturalnych) z 2003 r. w sprawie budowy Via Baltica.
Według tego dokumentu, Polska powinna m.in. przeprowadzić pełną ocenę oddziaływania na środowisko planowanej drogi. Szczególną uwagę zwrócono w dokumencie na działania zmierzające do zminimalizowania wszelkich pogorszeń się stanu ważnych obszarów, zwłaszcza ze względu na uznane wartości przyrodnicze o znaczeniu międzynarodowym, w tym m.in. Puszczy Augustowskiej, Biebrzańskiego Parku Narodowego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę