Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wreszcie może ruszyć remont ostatniego odcinka DK63

Główne zdjęcie
Wygoda

Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy ok. 2,6 km odcinka DK63 w rejonie Wygody. Wreszcie będą mogły ruszyć prace na ostatnim fragmencie trasy pomiędzy węzłami na S8 i S61.

Wojewoda podlaski wydał decyzję we środę 25 lipca decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Chodzi o około 2,6 kilometrowy odcinek między Wygodą a początkiem wybudowanego niedawno łącznika do S61. 

Wraz z rozbudową droga zostanie wyposażona w zatoki autobusowe, ścieżkę pieszo-rowerową, dodatkowe jezdnie, nowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz stację ciągłego pomiaru ruchu – wylicza GDDKiA. Przebudowane mają zostać przepusty, a istniejący most zastąpiony przepustem. Duża przebudowa czeka Wygodę, gdzie funkcjonujące w środku skrzyżowanie zostanie zastąpione rondem.

Umowę na zaprojektowanie i budowę podpisano 24 czerwca 2020 r. z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego (lider), UNIBEP, VALUE ENGINEERING oraz PNOL. W tym roku inwestycja miała być już zakończona.

DK63 na odcinku Łomża – Zambrów staje się łącznikiem między dwiema drogami szybkiego ruchu S8 i S61. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę