Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Piłkarki Łomżyczki nie do powstrzymania

Główne zdjęcie
Zwycięska Łomżyczka trenera Henryka Pestki. O lewej: Popielarczyk, Sudak, Bałazy, Zysk, Popkowska, Rykaczewska, Ciszewska, Rutkowska, Chrzanowska, Rupacz

Wielkim sukcesem Łomżyczki okazał się start w XVII Mistrzostwach Podlasia U-10 o Puchar Tymbarku. Łomżanki po grze do jednej bramki, praktycznie nie oddając rywalkom piłki na swojej połowie a krusząc systematycznie ich szyki obronne, odniosły komplet zwycięstw, strzelając 21 goli, i tracąc przy tym tylko 1 bramkę. - Gdyby rozpalone głowy zagrały bardziej precyzyjnie i szeroko, wyniki powinny być dwucyfrowe – mówi Henryk Pestka, trener piłkarek. Jest to trzeci z rzędu mistrzowski tytuł Łomżyczki, a piąty w historii startów.

Złote medale wywalczyły: Julia Rupacz – Natalia Chrzanowska (Nikola Bałazy), Gabriela Rutkowska, Maja Zysk – Magda Popielarczyk, Maja Sudak (Dominika Ciszewskia), Anny Popkowska [kpt.] (Małgorzata Rykaczewska).
- Sukces jest tym większy, że wywalczyły go w 90 proc. ubiegłoroczne mistrzynie Podlasia do lat 8, co świadczy o ich talencie i rokuje dobre perspektywy w następnych latach. W zasadzie trudno wyróżnić którąkolwiek dziewczynę, bo wszystkie zagrały walecznie i odważnie – mówi trener Pestka.

Oto wyniki poszczególnych spotkań finału Puchar Tymbarku, który rozgrywany był w Sokółce:
SP Goniądz 6:0 (4:0) bramki zdobywały: Sudak – 3, Popkowska – 2, Chrzanowska
SP Rosochate 6:1 (5:0) – Popkowska – 3, Chrzanowska, Sudak, Rykaczewska
Eko Białystok 4:0 (3:0) - Popkowska, Popielarczyk, Sudak, Rykaczewska
SP Uhowo 5:0 (2:0) – Popkowska – 3, Sudak, Rykaczewska  

Po sukcesie na szczeblu wojewódzkim piłkarki z Łomży czeka start w Mistrzostwach Polski w Warszawie. Odbędzie się on między 30 kwietnia a 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski Arka – Lech. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w naszym kraju wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie. 

Jak przekazuje trener Henryk Pestka dzień wcześniej drugi garnitur Łomżyczki (I odszedł do Fortów Piątnica) w kategorii U-12 wywalczył brązowy medal. Natomiast duży zawód przeżyły dwie drużyny w kategorii U-8, które nie zostały dopuszczone do gier z powodu obecności w ich szeregach dziewczynek z „zerówki”!  W grupie z podobną sobie drużyną  Eko Białystok, I garnitur wygrał 4:0 po golach Emilii Dąbrowskiej, zaś II 3:2 (gole Zuzanny Cieślik). W bratobójczym pojedynku padł wynik 1:1 po bramkach wymienionych. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę