Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 711

Radna PiS zaraz po prezesie w MPEC

Radna miejska Elżbieta Rabczyńska (63 lata), z Prawa i Sprawiedliwości, została nowym koordynatorem finansowo-administracyjnym Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Utworzenie stanowiska w miejskiej spółce prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (PiS) zatwierdził w ubiegły czwartek, 30. marca, a Rabczyńska formalnie pracę w MPEC zaczęła 1. kwietnia w sobotę. - Otrzymałam propozycję i z niej skorzystałam – mówił Elżbieta Rabczyńska, która do piątku była pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Wniosek o rozwiązanie tej umowy o pracę złożyła kilka tygodni wcześniej.

Zmiana struktury organizacyjnej MPEC Łomża jest konsekwencją wprowadzonej przez prezydenta od lutego zmiany zarządu spółki z dwuosobowego na jednoosobowy. Dotychczas w MPEC były wyodrębnione dwa piony, podporządkowane dwóm członkom zarządu. Pionem techniczno-eksploatacyjnym zarządzał Radosław Żegalski, a pionem finansowo-prawnym Paweł Laskowski. Gdy prezydent zdecydował, że zarząd miejskiej spółki ma być jednoosobowy, a prezesem został Radosław Żegalski, zaproponował on zmiany z schemacie organizacyjny MPEC. 
Podział kompetencji, tak jak dotychczas, został rozdzielony na dwa piony, przy czym pionem  techniczno-eksploatacyjnym kieruje bezpośrednio prezes zarządu Radosław Żegalski, któremu podlegają także obsługa prawna oraz inspektor BHP i Ppoż., a „nowym” pionem „finansowo-administracyjnym” nowy w spółce „koordynator pionu”. Taki schemat prezydent Mariusz Chrzanowski, pełniący obowiązki właściciela MPEC, zatwierdził podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy w czwartek, 30. marca. Radna miejska Elżbieta Rabczyńska, jako koordynator „finansowo-administracyjny”, została zatrudniona w MPEC dwa dni później, 1. kwietnia, ale że akurat była to sobota, gabinet w siedzibie MPEC przy ul. Mikołaja Kopernika zajęła w poniedziałek 3. kwietnia. Nie było żadnego konkursu czy naboru na wolne stanowisko pracy...
- Otrzymałam wcześniej propozycję takiej pracy i z niej skorzystałam – potwierdza nasze informacje Elżbieta Rabczyńska, zaznaczając, że z ARiMR, w której była zatrudniona do końca marca na stanowisku głównego specjalisty, rozstała się za porozumieniem stron. Po szczegóły w sprawie jej pracy w MPEC Rabczyńska odsyła do prezesa MPEC Radosława Żegalskiego, który ją tu zatrudnił.
Elżbieta Rabczyńska należy do Prawa i Sprawiedliwości. Radną miasta jest od 2010 roku. W tej i poprzedniej kadencji samorządu przewodniczy Komisji Rewizyjnej. W ostatnich dwóch latach, za rządów prezydenta Mariusza Chrzanowskiego z PiS, radna Rabczyńska jawiła się raczej jako opozycjonistka. Ku zaskoczeniu obserwatorów miejskiego życia politycznego, podczas lutowej sesji, radna niespodziewanie wyraźnie poparła prezydenta Chrzanowskiego i jego propozycję ponad 30% podwyżki podatku śmieciowego. Ta podwyżka – tak się złożyło - weszła w życie 1. kwietnia, czyli w dniu, w którym radna Rabczyńska zaczęła pracę w MPEC - największej miejskiej spółce podlegającej prezydentowi. 

Radni na miejskich etatach

Radna Elżbieta Rabczyńska nie jest pierwszą radną, która zajmuje stołek w podległych prezydentowi miejskich instytucjach. W ciągu dwóch lat było kilka takich przypadków. Zawsze dotyczy to zwolenników prezydenta, a nigdy jego przeciwników. Serię „awansów” rozpoczął Andrzej Modzelewski, który w połowie 2015 roku w niedorzecznych okolicznościach został powołany przez Chrzanowskiego z miejskiego radnego na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Modzelewski dokonał jeszcze jednego transferu – zapisał się do Prawa i Sprawiedliwości.
W grudniu 2015 roku radny Adam Zwierzyński został etatowym pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Formalnie wygrał konkurs na starszego specjalistę ds. obsługi nowej hali targowej – tej przy dworcu autobusowym. 
W ubiegłym roku radna Bogumiła Olbryś wygrała konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących, w której była pedagogiem, a także popierający prezydenta radny Łukasz Kacprowski, który zanim został radnym był kościelnym, został nauczycielem wf w Zespole Szkół Specjalnych. Cała trójka – Zwierzyński, Olbryś i Kacprowski - do Rady Miasta dostała się z list PiS i od samego początku, tak jak Modzelewski, wiernie popierała prezydenta Chrzanowskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę