Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 705

Zmiana na fotelu dyrektora WORD Łomża

W poniedziałek wręczał wielotysięczne nagrody dla szkół, które zwyciężyły w kolejnej edycji konkursu „Bezpieczna rodzina w bezpiecznym aucie". Mówił, że w czasie 5 lat konkursu WORD Łomża wydatkował na zapobieganie wypadkom poprzez promowanie kontroli technicznej pojazdów 200 tys. zł. W ciągu blisko 20 lat działania WORD na rozmaite konkursy oraz miejskie i gminne centra bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwane miasteczkami ruchu drogowego przeznaczył 2 miliony 400 tysięcy zł. Następnego dnia Mirosław Oliferuk został odwołany z funkcji dyrektora WORD. Stefan Krajewski, członek Zarząd Województwa Podlaskiego, mówi, że powodem odwołania była „utrata zaufania".

Zarząd Województwa Podlaskiego odwołał Mirosława Oliferuka we wtorek po południu. Jednocześnie zarząd zdecydował, że od środy dyrektorem łomżyńskiego WORD-u jest Cezary Kisiel - dotychczasowy zastępca dyrektora. Urszula Arter, rzecznik marszałka, przekazuje, że zarząd decyzję o odwołaniu dyrektora WORD Łomża podjął jednomyślnie. Sama uchwała o odwołaniu dyrektora Oliferuka nie podaje przyczyn z jakich został odwołany. Stefan Krajewski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego informuje, że tą przyczyną była „utrata zaufania do dyrektora”. 
- Mamy trochę inną wizję funkcjonowania ośrodka – mówi Krajewski, nie podając na czym miałyby polegać te różnice. - Będziemy o tym rozmawiać z nowym dyrektorem – dodaje.
Stefan Krajewski zapowiada, że w łomżyńskim WORD-ie niedługo pojawi się nowy zastępca dyrektora, który zajmie miejsce dotychczas obsadzone przez Cezarego Kisiela, który został nowym dyrektorem ośrodka.  
- Też w tej sprawie będziemy spotykać się z dyrektorem i rozmawiać – mówi.  

Mirosław Oliferuk dyrektorem WORD był od 1 lipca 1998 roku, czyli od chwili powołania placówki, przez ówczesnego Wojewodę Łomżyńskiego Sławomira Zgrzywę. W tym czasie przy ul. Zjazd powstał nowoczesny ośrodek egzaminowania kierowców wraz z całym zapleczem administracyjnym, szkoleniowym i m.in. Stacją Kontroli Pojazdów. Do Łomży na egzaminy prawa jazdy przyjeżdżają mieszkańcy nie tylko dawnego województwa łomżyńskiego, ale także kandydaci na kierowców z pozostałej części województwa podlaskiego, oraz z ościennych województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Dyrektor Oliferuk od kilku lat planował rozbudowę WORD i stworzenie w mieście dużego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.
Odwołany z funkcji dyrektora Mirosław Oliferuk nie chciał komentować decyzji zarządu zaznaczając, że powoływanie i odwoływanie dyrektora WORD jest uprawnieniem zarządu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę