Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyński Laur Sportowy z (o)błędnym Andrzejem Sopruniem

Główne zdjęcie
Klaudia Lanczewska, Justyna Korytkowska (w imieniu Anny Szyszka) i Beata Trzonkowska - Sportowcy Roku 2016

Beata Trzonkowska pcha 4-kilogramową kulę na 14 metrów, a kilogramowym dyskiem rzuca na 46 m 46 cm.- Sport uczył mnie dyscypliny, organizacji czasu i cierpliwości, a gala Laurów to dla mnie nagroda za tyle godzin poświęconych ciężkim treningom – mówi laureatka w kategorii sportowiec i zdobywczyni 2. miejsca w meczu międzypaństwowym Polska – Czechy – Węgry – Słowenia, która reprezentuje LŁKS Prefbet Śniadowo - Łomża. Odebrała statuetkę i 3 tys. zł nagrody od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, jak biegaczka Justyna Korytkowska w imieniu Anny Szyszka z LŁKS, wicemistrzyni Polski w maratonie, i Klaudia Lanczewska, wicemistrzyni Europy juniorów w karate kyokushin, kumite z Łomżyńskiego Klubu Karate. Galę Laurów w stylu walki bokserskiej, z rosnącym i krzykliwym napięciem prowadziła legenda zapasów Andrzej Supron w „Amadeusie”.

Gdyby  Andrzej Supron (lat 64) popełniał tyle błędów na macie zapaśniczej, co w nazwach klubów, imionach i nazwiskach „łomżańskich” zawodników i trenerów, nie zdobyłby ani wicemistrzostwa olimpijskiego w Moskwie (1980), ani sześciu medali mistrzostw świata i 7 Europy. W międzyczasie przygrywał wdzięcznie i kołysząco duet Funkasanki (też przechrzczony) śpiewającej Anny Kaptór i Przemka Starachowskiego. - Każdy sportowiec marzy o takim wyróżnieniu – kontynuuje laureatka Beata Trzonkowska, przygotowująca pracę licencjacką z fizjoterapii w PWSIiP . - Trenuję od ośmiu lat, teraz siedem dni w tygodniu po 2 - 3 godziny. Nie mam od dwóch lat trenera i radzę sobie sama. I nie mam chłopaka, bo na pierwszym miejscu praca, na drugim medal, podium, miłość na trzecim.

3 000 zł dla Trenera Roku i stroje dla Drużyny Roku

Beata Trzonkowska została stypendystką prezydenta Łomży, tak jak Justyna Korytkowska, Klaudia Lanczewska i Klaudia Gawryś, karateczki ŁKK i karateka tegoż Maciej Tercjak. Będą dostawali co miesiąc od 300 do nawet 1000 zł. - W końcu w Łomży mamy normalność, nagrody dla sportowców za trud, dzięki prezydentowi Chrzanowskiemu – podziękowała Korytkowska, mistrzyni na 5 tys. m. Drużyną Roku została 1-ligowa drużyna piłki ręcznej kobiet Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka”, tu trenerem jest Stanisław Niedbała. W nagrodę otrzymały komplet strojów i statuetki, przypominające estetyczny, jasnoniebieski żagiel. Miłych pamiątek ze szkła rozdano 26. Tytuł Trenera Roku otrzymał Karol Łebkowski, trener zapasów od 1988 r., a od 2000 r. prezes UKS „Herkules”, którego podopieczny Paweł Chmielewski  zdobył brązowy medal w stylu wolnym. W Rio de Janeiro na olimpiadzie sędziował łomżyniak i przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Zapaśniczego. - Nie ma pewności ani gwarancji, że praca przełoży się na wyniki – mówił w jasnej sali „Amadeusa”, gdzie wokół stołów z ciastkami i faworkami siedli goście. - Żona od 28 lat wyrozumiale towarzyszy mojej pasji, zawsze mogę na nią liczyć, choć wyjeżdżam w weekendy.

Drugi tytuł Trenera Roku ma Dariusz Syrnicki, szkoleniowiec, prezes Łomżyńskiego Klubu Karate, którego zawodnicy zdobyli mnóstwo medali. Maciej Tercjak – 2. na Mistrzostwach Europy, Klaudia Lanczewska – 3. na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i w Pucharze Polski Seniorów, Klaudia Gawryś - 3. w Pucharze Polski Seniorów. Laury za „całokształt działalności w łomżyńskim sporcie” otrzymali Hieronim Łada (lat 70), który przygodę z piłką nożną rozpoczął jako 13-latek w drużynie trampkarzy ŁKS Łomża, a kończył z Jagiellonią Białystok. 18 lat pracował jako trener ŁKS Łomża, 8 lat z Jagiellonią. - Tu się wychowałem, nad Narwią na Pociejewie, a to Jagiellonia o mnie pamięta i zaprasza, a ŁKS nie bardzo... - mówi bez urazy trener młodzieży KS „Perspektywa”, wspominając pierwsze buty piłkarskie, w których kładł się spać, tak cieszyły. Statuetkę dostał i Wiesław Szczypa (lat 64), mistrz Polski juniorów 1969 – 1972 i założyciel sekcji zapasów WLKS Narew Łomża. Na sali klaskali mu dwaj młodsi o dekadę wychowankowie: Karol Łebkowski i Andrzej Lutrzykowski.

1 000 zł za „inne osiągnięcia sportowe” i zegarki za Talent

W Łomży gościł Piotr Łobodziński, zdobywca Pucharu Świata w biegach po schodach w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża. Dostał laurowe wyróżnienie, tak jak Olga Ochal-Kalendarova - mistrzyni świata wojsk w drużynie i wicemistrzyni w półmaratonie z LŁKS; Maciej Tercjak; Patryk Surdyn - mistrz świata MMA Federacji WKF (do 65 kg) z Black Horse MMA Łomża oraz Damian Zorczykowski - mistrz świata MMA (do 77 kg) Federacji WKF ze Stowarzyszenia Sportów Walki Fight Club Łomża. Laureatami w kategorii Talent Roku zostali finaliścii Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mistrzostw Polski lub Europy. Może doczekają się medalu na olimpiadzie...? Katarzyna Bargielska – skok w dal, trójskok Damian Budziszewski – rzut oszczepem, Paweł Chmielewski – zapasy, Klaudia Dłużniewska – skok wzwyż, Wiktor Kacprzyk – karate kyokushin – kumite, Adam Kozłowski – skok wzwyż, Weronika Kulawczyk – 400 m p/p; Agnieszka Łapińska – taekwondo, Daniel Łojek - skok wzwyż, Przemysław Łyskawy – trójskok, Aleksandra Matejkowska – 1500 m, Dominik Mieczkowski – skok w dal, Sylwia Pijanowska – kula, Rafał Pogorzelski – mistrz Polski i 4. Mistrzostw Europy juniorów młodszych na 2000 m z przeszkodami, Joanna Sokołowska – tenis stołowy, kadra Polski juniorów młodszych, Adam Stachacz i Tomasz Stachacz – kyokushin, kumite, Hubert Sulewski – MMA, mistrz Polski juniorów,  Anita Szepelska – tenis, Martyna Szulc – skok w dal, Michał Tarnowski – najskuteczniejszy napastnik MŁKS i ŁKS 1926, Małgorzata Tercjak – 2000 m z prz., Zofia Tercjak – 1500 m, Patryk Wieryszko – MMA, Jakub Zieliński – taekwondo.

 

Mirosław R. Derewońko

Foto: Klaudia Lanczewska, Justyna Korytkowska (w imieniu Anny Szyszka) i Beata Trzonkowska - Sportowcy Roku 2016
Foto: Andrzej Supron
Foto: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Tomasz Poreda prezes UKS Return Łomża
Foto: Prezesi klubów sportowych Łomży
Foto: Prezesi klubów sportowych Łomży: Wacław Tarnacki, Zbigniew Maleszewski, Jerzy Miller, Paweł Drożyner i Andrzej Korytkowski
Foto: Justyna Korytkowska i Klaudia Gawryś
Foto: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Maciej Tercjak i Beata Trzonkowska
Foto: Andrzej Supron
Foto:
Foto: Talenty sportowe
Foto: Talenty sportowe
Foto: Anna Kaptór z Funkasanki
Foto: Przemek Starachowski z Funkasanki
Foto:
Foto: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, senator Anna Maria Anders i prezes LŁKS Andrzej Korytkowski
Foto: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Damian Zorczykowski
Foto: Poseł Bernadeta Krynicka, Hieronim Łada, Wiesław Szczypa i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Foto: Funkasanki: Anna Kaptór i Przemysław Starachowski
Foto: Prezes LŁKS Prefbet Śniadowo - Łomża Andrzej Korytkowski i Sportowiec Roku 2016 Beata Trzonkowska
Foto:
Foto: Sponsorzy Roku: Państwo Smugarzewscy (Meble) i Zbigniew Kalinowski (OSM Piątnica)
Foto: Przemysław Boński odbiera dyplom w imieniu firmy Sonarol
Foto: Hieronim Łada Łomżyński Laur Sportowy za całokształt działalności
Foto: Zawodnicy MMA, w środku Damian Zorczykowski, po prawej Przemysław Boński z firmy Sonarol
Foto: Sama Amadeusz
Foto:
Foto: Drużyna Roku - 1-ligowa drużyna piłki ręcznej kobiet Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka
Foto: Przewodniczący Rady Miasta Łomża Wiesław Grzymała i trener drużyny piłki ręcznej Stanisław Niedbała
Foto: Drużyna Roku - 1-ligowa drużyna piłki ręcznej kobiet Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka
Foto: Karol Łebkowski Trener Roku 2016
Foto: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Karol Łebkowski Trener Roku 2016 i Andrzej Supron
Foto: Karol Łebkowski Trener Roku 2016
Foto: Wiesław Szczypa Łomżyński Laur Sportowy za całokształt działalności
Foto: Paweł Chmielewski
Foto: Karol Łebkowski, Wiesław Szczypa i Andrzej Lutrzykowski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę