czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Srebrny puchar komendanta podlaskiego dla strażaków z Łomży

Łomżyńscy strażacy, czyli ubiegłoroczni mistrzowie, zajęli drugie miejsce w halowym turniej piłki nożnej w Łapach o puchar podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Przed drużyną łomżan, której kierownikiem jest starszy kapitan Krzysztof Milewski z Komendy Miejskiej PSP, uplasowali się strażacy z KM PSP Suwałki, za nimi – KM w Białymstoku.

Grzegorz Wilczyński, Biedrzycki Tomasz, Zalewski Andrzej, Cieślikiewicz Kamil, Rutkowski Grzegorz, Gliwicki Łukasz, Wasiulewski Paweł, Karpiński Michał, Korzeń Paweł, Leszczyński Paweł, Krzysztof Milewski, Kuzia Rafał
Grzegorz Wilczyński, Biedrzycki Tomasz, Zalewski Andrzej, Cieślikiewicz Kamil, Rutkowski Grzegorz, Gliwicki Łukasz, Wasiulewski Paweł, Karpiński Michał, Korzeń Paweł, Leszczyński Paweł, Krzysztof Milewski, Kuzia Rafał

- Po wcześniejszych eliminacjach w Łomży wyszliśmy na 1. miejscu, dlatego w znakomitej formie i nastrojach zagraliśmy w Łapach – opowiada kierownik zespołu st. kpt. Milewski. - Zagraliśmy w finale systemem każdy z każdym, dwa razy po 10 minut. Mecz z kolegami z Komendy Powiatowej PSP w Sokółce wygraliśmy 2 : 0. Z kolegami z Suwałk przegraliśmy 0 : 3. W tym pojedynku piłka zachowywała się jak zaczarowana: prawie wpadała do bramki i w ostatniej chwili była wyciągana przez bramkarza albo wybijana przez kogoś wbiegającego niepodziewanie. Suwalczanie zaskoczyli pozytywnie chyba wszystkich uczestników turnieju. Natomiast z Białymstokiem wygraliśmy 2 : 1.

Zdobywcami goli na wagę dużego, srebrnego pucharu od komendanta wojewódzkiego PSP okazali się: Tomasz Biedrzycki, Paweł Wasiulewski i Grzegorz Rutkowski. Bramkarzem srebrnej drużyny piłkarskiej ogniomistrzów był. Michał Karpiński. - Sprawował się dzielnie, wybronił dużo bramek – ocenie kierownik grupy. - Chciałbym pochwalić również naszych napastników i organizatorów sparingów, m.in., w Zambrowie: Rafała Kuzię i Kamila Cieślikiewicza. Mecz w piłce halowej jest szybki jak w hokeju i zmiany są hokejowe, w każdej chwili zmęczony zawodnik jest zastępowany przez kolegę. Graliśmy dobrze, z charakterem i fair play: nikt nie miał kontuzji w całym turnieju.

 

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0