niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Zwycięski Bieg Niepodległości w Warszawie

Zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża Maciej Badurek został zwycięzcą 28. Biegu Niepodległości w Warszawie. Wystartowało w nim ponad 12 tysięcy biegaczy, a zwycięzca 10-kilometrową trasę pokonał w 30 minut i 53 sekundy.

Maciej Badurek
Maciej Badurek

Bieg Niepodległości w Warszawie wystartował 11 listopada o godz. 11:11. Zawodnicy mieli do pokonania trasę wytyczoną ulicami centrum stolicy: al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – zawrócili na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką i pobiegli z powrotem – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Metą wyścigu była ul. Stawki. Jako pierwszy dobiegł do niej Maciej Badurek, doktorant warszawskiej AWF, który - jak podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, biega w barwach tego łomżyńskiego klubu.
- Muszę przyznać, że zwycięstwo w tak podniosłym dniu jest czymś wspaniałym – opowiada. -  Myślę, że gdyby była wyższa temperatura to udałoby się uzyskać jeszcze lepszy czas, ale pomimo zimna i tak jestem bardzo zadowolony, bo to moje pierwsze zwycięstwo w Biegu Niepodległości. Na mecie miałem tak zmarzniętą szczękę, że z trudem rozmawiałem…


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0