Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

PO: Zabrakło konkretów, ale „trzymamy kciuki”

Działacze łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej uważają, że przedstawione w poniedziałek przez premier Beatę Szydło dokumenty dotyczące Via Baltica nie przesądzają jeszcze o budowie drogi, ale wierzą, że zapewnienia, które padły odnośnie szybkiego ogłaszania przetargów będą dotrzymane. Dlatego radni miejscy z PO zapowiadają „zawieszenie” apelu jaki na ich wniosek miał być jutro przyjmowany przez Radę Miejską w sprawie skierowania drogi do realizacji.

Cezary Kisiel, szef miejskich struktur PO i Maciej Borysewicz radny miasta odnosili się do poniedziałkowej konferencji dotyczącej Via Baltica z udziałem m.in. premier Beaty Szydło i ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. 
- Były szumne zapowiedzi, że już budujemy, że jest harmonogram – my takich informacji w  zaprezentowanych wczoraj dokumentach  nie widzimy – mówił Kisiel podkreślając, że odnośnie łomżyńskich odcinków drogi ekspresowej jest tam chęć do ogłaszania tych przetargów w IV kwartale roku. 
Kisiel zapowiadał też, że zgodnie z sugestiami premier działacze PO w Łomży będą bardzo uważnie przyglądać się działaniom zmierzającym do ogłaszania przetargów jeszcze w tym roku.

Maciej Borysewicz z kolei podkreślał, że „nikt PiS chwały nie chce odbierać” jeśli działacze tej partii doprowadzą do budowy drogi. Dziękował i gratulował posłowi PiS Lechowi Kołakowskiemu wieloletniego zaangażowania w tę sprawę, ale wypominał prezydentowi Łomży, że mówił iż droga ta powstanie tylko dzięki temu, że teraz rządzi PiS.
- Szanujmy się i starajmy się mówić prawdę – apelował Borysewicz, przypominając, że Program Budowy Dróg Krajowych na który teraz we wniosku powołał się minister Adamczyk, przyjmował  rząd PO-PSL, na którego czele stała premier Ewa Kopacz. - Nie walczmy o to, kto zrobił więcej, a kto mniej, bo to przecież nie o to chodzi – dodawał Borysewicz podkreślając, że najważniejsze jest aby ta droga wreszcie powstała.

zobacz: Łomżyńskie odcinki Via Baltica skierowane... do wicepremiera Morawieckiego

 

230804070022.gif
cz
wt, 25 października 2016 12:49
Data ostatniej edycji: wt, 25 października 2016 17:03:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę