Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Stanisława Królik

Stanisława Królik - lat 72, zam. w Nowogrodzie Od najmłodszych lat interesowała się robótkami ręcznymi. „ Dziergać” szydełkiem, robić na drutach czy też wyszywać, nauczyła się sama. Już w dzieciństwie podglądała jak robią to dorośli. Robótki ręczne traktuje jak najlepszy relaks. Po nerwowych dniach zajęcie takie przynosi Jej uspokojenie.

Stanisława Królik z wnuczką
Stanisława Królik z wnuczką
Prace pani St. Królik
Prace pani St. Królik
Stanisława Królik - lat 72, zam. w Nowogrodzie Od najmłodszych lat interesowała się robótkami ręcznymi. „ Dziergać” szydełkiem, robić na drutach czy też wyszywać, nauczyła się sama. Już w dzieciństwie podglądała jak robią to dorośli. Robótki ręczne traktuje jak najlepszy relaks. Po nerwowych dniach zajęcie takie przynosi Jej uspokojenie. Wzory albo wymyśla sama, albo korzysta z gotowych. Swoje wyroby ofiarowuje najbliższym, lub sprzedaje jeśli trafi się kupiec. Najbardziej pracochłonne są obrusy - ich też wykonuje najmniej, ale wszelkiego rodzaju serwetek i bieżników nie sposób zliczyć. Wielokrotnie za swoje prace otrzymywała nagrody i dyplomy na konkursach i wystawach. Robótki ręczne to nie jedyna pasja S. Królik. Od 40 lat śpiewa w kościelnym chórze, a od 35 lat w Kurpiowskim Zespole Śpiewaczym. Kolejnym zamiłowaniem Pani Stanisławy są kwiaty, o których może mówić godzinami. Ma ich w swoim ogródku kilkadziesiąt gatunków, których uprawa sprawia jej prawdziwą przyjemność. Takich ludzi jak Pani Stanisława Królik należy szanować i wspierać. W obecnym czasie, kiedy otaczają nas produkty masowe - wytwarzane przez artystów rzeczy oryginalne według ich własnych wyobrażeń i odczuć, oraz własnej koncepcji artystycznej, są ozdobą każdego miejsca. Tekst i foto: Lilia Estkowska
Głos Nowogrodzki
pt, 03 czerwca 2005 19:52
Data ostatniej edycji: pt, 17 października 2008 09:20:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę