Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 90

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Volvem

Zarząd miasta podpisał umowę na dostawę 6-ściu niskopodłogowych autobusów marki Volvo. Autobusy te będą obsługiwały m.in. nowe, przedłużone oraz istniejące linie komunikacji w Łomży i na terenie gmin ościennych (Kupiski Nowe, Kupiski Stare, Mątwica, Nowogród, Morgowniki, Jankowo). “Planowana jest również modernizacja i rozbudowa systemu miejskiej komunikacji w zakresie modernizacji linii nr 9 (Jankowo-Morgowniki) oraz utworzenie nowej linii nr 6, przez nowowybudowaną ulicę Rybaki” - informuje komunikat ratusza na temat planowanej inwestycji.

W sumie za nowe samochody, producent dostanie ponad 5,5 mln. zł. Miasto zapłaci jednak ok 1,4 mln., bowiem część funduszy na ten cel pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Będą to już kolejne autobusy tej marki w Łomży. Do przetargu stanęło 3 firmy – mówi zastępca prezydenta miasta ds. inwestycyjnych Marcin Brunon Sroczyński. Koncerny Man i Volvo oferowały samochody o podobnych walorach technicznych – dodaje. Jednak oferta szwedzkiego producenta była korzystniejsza cenowo.
W przetargu startowała również inna znana firma, produkująca samochody ciężarowe i autobusy – Scania. Zwycięzca przetargu swój wynik zawdzięcza jednak oferowanej przez siebie gwarancji. Volvo zadeklarowało się wykonywać i pokrywać koszty remontu nadwozia przez 25 lat. Krajowy producent autobusów, którego samochody jeżdżą m.in.: w Ostrołęce, Warszawie i Berlinie - Solaris, nie startował w przetargu.
Na łomżyńskich liniach porusza się już 9 autobusów marki Volvo. Są to najnowsze nabytki. Najstarszy wyprodukowano w 2000 roku. W sumie tabor MPK liczy 52 pojazdy, z czego ponad połowa to autobusy 15-letnie bądź starsze. Większość z nich to samochody marki Jelcz. Przedsiębiorstwo ma też 11-ście Autosanów. Wartość całego przedsiębiorstwa szacuje się na ponad 11,6 mln. zł. Tegoroczne wpływy z tytułu świadczenia usług transportowych przyniosą mu ponad 5 mln przychodu. Spore są jednak koszty. Jak wynika z podliczenia planowanych zysków i strat mienia komunalnego na ten rok, prawie 2,5 mln. zł. firma wyda na paliwo i części zamienne. Jeżeli jednak wszystko pójdzie zgodnie z zapisem planu, bieżąca działalność MPK w Łomży zamknie się zyskiem w wysokości 676 732 zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę