Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 649

Ostatnie seanse w starym Kinie Millenium

Główne zdjęcie
Kino Millenium

- Wyburzymy w środku praktycznie wszystko: ściany, sufity podwieszane i łazienki, żeby wszystko było najnowocześniejsze, zupełnie inne, niż do tej pory widzieli w tym budynku przez dziesiątki lat łomżyniacy - zapowiada Karol Charubin, który z bratem Radosławem kupił budynek Kina Millenium w Łomży. Zamierzają przez pół roku stworzyć Kino Millenium na miarę XXI wieku: dwie klimatyzowane sale kinowe na 240 i 130 miejsc, wygodne fotele skokowe, żeby widzowie nie zasłaniali ekranu 3D, nagłośnienie dużej sali z procesorem Lexicon, 32 głośniki w dwóch rzędach, oraz kawiarenka kinowa ze smakołykami i napojami. Kinomani, chcący przeżyć niepowtarzalne chwile, do starego Kina Millenium w Łomży mogą wybrać się na ostatnie seanse do niedzieli włącznie.

Kino Millenium
Kino Millenium

Karol i Radosław Charubin powołali jesienią 2014 r. spółkę cywilną Kino Polska i kupili budynek kina przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. Najstarsi mieszkańcy Łomży pamiętają, że jeszcze przed wojną mieściło się tam Kino Reduta Jana Czochańskiego. - Bryła budynku nie ulegnie zmianie, natomiast w środku przestrzenie będą nie do poznania – uchyla rąbka tajemnicy Karol Charubin, zapowiadając, że równie efektowne będzie nagłośnienie ze wszystkich stron. - W województwie podlaskim nie ma czegoś na takim poziomie, możemy konkurować z Kinem Helios w Białymstoku. Nie podajemy zbyt wielu szczegółów, ponieważ chcemy, aby mieszkańcy Łomży i naszego regionu przeżyli pod koniec września całkowite zaskoczenie, ażeby to była wielka niespodzianka. Będzie ładnie, czysto i ciepło. Rzędy foteli będą wznosić się stopniowo i widzowie kina nie będą głowami zasłaniać ekranu. Inwestycja spółki Kino Polska będzie kosztowała około trzech milionów złotych.

Karol Charubin zachęca łomżyniaków do wyprawy na któryś z seansów w tym tygodniu, bo – jak mówi – jeden z ostatnich PRL-owskich reliktów odchodzi do lamusa, żebyśmy mieli świadomość, z czym się pożegnamy. Jednocześnie zapowiada, że zostaną wyeksponowane zdjęcia starego Kina Millenium w nowych wnętrzach, by rozpoznać sympatyczną, jedną z najstarszych marek w Łomży. Zasłużona marka zapewni atrakcje, takie jak transmisje do Łomży na żywo, m.in., spektakli Teatru Narodowego z Warszawy, oraz wieczory kulturalne na premierach światowego i polskiego kina. - W nowym Kinie Millenium będą panowały standardy europejskie - konkluduje przedsiębiorca.

- Cieszę się, że Kino Millenium będzie gruntownie wyremontowane i powiększy się liczba sal i miejsc, ponieważ to przyczyni się do większej liczby premier i widzów, którzy będą mieli większy wybór tytułów – dodaje Jacek Chrościński, przez siedem lat kierownik Kina Millenium w Łomży. - Nadrzędny cel to korzyść dla widza. Dziękuję wszystkim widzom, którzy przez te lata przychodzili na seanse, oraz instytucjom, które wspierały naszą działalność, jak Polski Instytut Sztuki Filmowej, dzięki którego dofinansowaniu cztery lata temu zamontowaliśmy najwyższej klasy cyfrowy sprzęt kinotechniczny 3D.

Propozycje filmowe Millenium od czwartku do niedzieli zamieszczone są w repertuarze na stronie: kino-millenium.pl. Wśród propozycji są: rodzinne „Fistaszki”, obyczajowe „Moje córki krowy” i przedpremierowa „Planeta singli” o szukaniu miłości w Internecie i w programach telewizyjnych. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę