Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

WSPOMNIENIA


Moim zdaniem
Wszystkie media dokonywały cudów aby sprostać ogromnemu zainteresowaniu jakie wzbudziły w Polskim społeczeństwie choroba i śmierć Jana Pawła II. Zostały podwojone nakłady tygodników zarazem dzienniki przeszły metamorfozę drukuj ąc papieskie dodatki. Nagłego wzrostu popytu nie wytrzymali producenci papieru. Nie wszystkie zamówienia mogły zostać zrealizowane.
Redakcja „Głosu Nowogrodzkiego” w takiej sytuacji, ale również z powodu cyklu wydawniczego ją obowiązującego, ogranicza się do uczczenia tych wydarzeń poprzez omówienie ważniejszych dat z życia naszego Papieża, wspomnień ludzi związanych z naszą gazetą dodając informacje o nowym Papieżu. Zaznaczamy tym samym te wydarzenia w prasie lokalnej, naszym miesięczniku społeczno kulturalnym.
Pozostawiamy czytelnikom ocenę tych historycznych wydarzeń, ocenę tych dni, nazywanych już rekolekcjami narodowymi. W oparciu o nieprzeliczone źródła i informacje każdy z nas może wyciągnąć wnioski, kształtować swoją opinię.
Osobiście chciałbym zwrócić uwagę naszych Czytelników na fakt, który zwrócił przede wszystkim moją uwagę i dał mi dużo do myślenia.
Jest to bezsprzecznie masowy udział młodzieży we wszystkich zgromadzeniach modlitewnych związanych z chorobą i śmiercią naszego Wielkiego Papieża. Należy zaznaczyć, że to młodzież była inicjatorem wielkich pochodów i zgromadzeń, większościowym uczestnikiem na pogrzebie Papieża Jana Pawła II.
Nie wnikam w to, czego ten udział jest przejawem, czemu to ma służyć. Czuję jednak, że jest to przełomowy moment w życiu naszego narodu, że powstaje o ile już nie powstało nowe pokolenie, które chce Boga a za tym uczciwości i sprawiedliwości w życiu codziennym. Z tą sytuacją musi się zmierzyć Kościół, ale i państwo również, aby kolejne pokolenie Polaków nie zostało zmarnowane. Napoleon Fortini


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę