Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyczka waleczna w VI Turnieju o Puchar Premiera RP

- Łomżyczka okazała się najlepsza w finale B – tak ocenił swoje podopieczne trener Henryk Pestka po dwudniowych zmaganiach Łomżyczki w finale VI Turnieju o Puchar Premiera RP. W kategorii 11 lat wystartowało 16 najlepszych drużyn z kraju, wyłonionych w trzystopniowych eliminacjach wojewódzkich z ponad 180 drużyn, które 14. i 15. października zmierzyły się na boiskach Ośrodka Piłkarskiego na Bemowie. Piłkarki z Łomży zajęły w rywalizacji na murawie 9. miejsce w Polsce.

Pierwszego dnia wiał zimny wiatr, kropił deszcz i może dlatego bez walki (jeden strzał w słupek) łomżynianki oddały pola groźnemu Dublerowi Opole Lubelskie (zdobywca 4. miejsca), ulegając 0 : 6. Poprawiły humor sobie i trenerowi, zwyciężając Perły Olsztynek 3 : 0. Niestety, potem przegrały 1 : 4 mecz o awans do pierwszej ósemki z Dziesiątką Kraków, która zajęła 3. miejsce. Drugiego dnia zespół z Łomży był zdeterminowany chęcią zmycia plamy po nieudanym występie, stawiając sobie za cel zdobycie możliwie najlepszej lokaty w gronie drużyn walczących o miejsca 9 – 16.

„Rodzice tylko łapali się za głowy...”
Tego ranka było ciepło, wyjrzało słońce i – jak określa to ich trener - łomżynianki niczym motyle, pod promieniami wznoszące skrzydła do lotu, zdecydowanie ruszyły do boju. Odczuła to boleśnie Siódemka Ostrowiec Świętokrzyski, zmuszona odpierać nieustanne ataki Łomżyczki w niebieskich strojach. Do przerwy było 2 : 0, ponieważ dziewczyny zmarnowały 7 setek! Rodzice tylko łapali się za głowy po nietrafionych uderzeniach córek. Po przerwie mecz kończy się okazałym zwycięstwem 7 : 0. Kolejny rywal - Dwójeczki Koluszki, niewiele miał do powiedzenia, ulegając 1 : 7. W meczu o honorową, 9. lokatę, Łomżyczka ponownie pokonała Perły Olsztynek 3 : 0. - W tym dniu wielce udanie w bramce zadebiutowała Natalia Trzcinka, rozstrzelała się wreszcie snajperka wyborowa Oliwia Bałdyga (15 goli), na wysokim poziomie grała ostoja defensywy Klaudia Chętnik – ocenia trener Pestka. Ponadto wystąpiły: Wiktoria Drzewińska, Dominika Mateuszczyk, Ania Wiszowata (2 gole), Kamila Popkowska – wszystkie 10-latki, podobnie jak Oliwia Bałdyga oraz Ola Piaścik i Julia Wawrzyniak (4. gole). Zespół w gronie 16 drużyn zajął drugie miejsce pod względem liczby bramek – 22. Po tak udanym występie, potwierdzającym przynależność Łomżyczki do czołówki krajowej, trener zaprosił dziewczyny na lody, a potem na film „Hotel Transylwania" w wersji 3 D.
Przed „najstarszą” drużyną, podobnie jak przed zespołami Łomżyczki U-8 i U-10, eliminacje do Mistrzostw Podlasia w kategorii do lat 12. W tym roku drużyna w spotkaniach z rówieśniczkami rozegrała 21 meczów, z czego 15 wygrała, 1 zremisowała i 5 przegrała, notując imponujący bilans bramkowy - 113 strzelonych goli przy 26 straconych. - Jeżeli drużyny Łomżyczki mają utrzymać dotychczasowy poziom, potrzebny jest dopływ świeżej krwi – podkreśla szkoleniowiec. - Dlatego też czekamy na chętne do gry, utalentowane dziewczyny w przedziale 6 - 10 lat. W soboty młodsze futbolistki trenują na „Orliku” przy ul. Katyńskiej od godz. 10., starsze od godz. 11. Treningi na sali gimnastycznej odbywają się w poniedziałki od godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży.

Opr. Mirosław R. Derewońko 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę