Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyczka w finale 6. Turnieju o Puchar Premiera RP

Główne zdjęcie
Drużyna Łomżyczka Łomża zagrała w składzie (w nawiasie zdobyte bramki; cyfry – miejsce na zdjęciu od lewej): 6. Ola Piaścik – 5. Klaudia Chętnik, 9. Natalia Tyszka, 10. [Wiktoria Drzewińska, 3. Dominika Mateuszczyk] – 2. Anna Wiszowata (3), 1. Julia Wawrzyniak (5), 8. [Kamila Popkowska (3)], 7. Oliwia Bałdyga (15), 4. [Natalia Trzcinka (1)]. Stojący z tyłu najwyższy mężczyzna, to znany bramkarz Wojciech Kowalewski.

7. drużyna Polski dziewcząt do lat 10 – Łomżyczka Łomża, po dramatycznej walce wywalczyła awans do finału 6. Turnieju o Puchar Premiera RP do lat 11. Przedmeczowe horoskopy doświadczonego trenera Henryka Pestki zakładały pewne zwycięstwo łomżanek w finale wojewódzkim w Białymstoku, bo miejscowości rywalek – Rosochate, Kleosin, Suchowola nie mogły się równać z wielokrotnie większą Łomżą. O tym jakże się mylił przekonał się już w pierwszym meczu. - Przeciwniczki okazały się drużynami zaawansowanymi technicznie i taktycznie, złożonymi z dziewczyn wysokich, silnych, dysponujących mocnym uderzeniem – relacjonuje Henryk Pestka.

Pierwszymi przeciwniczkami Łomżyczki Łomża były piłkarki z Suchowoli. Cała gmina liczy nieco ponad 7 tysięcy mieszkańców, ale naprzeciw łomżanek stanęły gladiatorki – przekazuje trener Pestka, podkreślając, że w pierwszej chwili zastanawiał się nawet, czy czasami przez pomyłkę nie kazano im grać z gimnazjalistkami.
- Chociaż objęły prowadzenie, to rywalki szybko wyrównały i tak było do końca – relacjinuje. - Na każdy gol odpowiadały swoim. Ostatecznie wygrały 4:3, a powinno być trochę wyżej, bo Wawa nie wykorzystała karnego, Oliwia strzeliła w słupek i w poprzeczkę, a Ola wykopnęła piłkę pod nogi rywalki. W drugim meczu Kleosin rozbił Rosochate 5:0.
W meczu z Kleosinem było jeszcze trudniej. Przeciwniczki cały czas niebezpiecznie atakowały i łomżanki nie mogły rozwinąć skrzydeł. Przy stanie 2:1 rywalki wykonywały rzut wolny. Dziewczyny ustawiły mur, ale piłka odbiła się od nogi obrończyni i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Suchowola pokonała Rosochate 1:0.
Przed ostatnią rundą prowadził Kleosin mając tyle samo punktów co Łomżyczka, ale lepszy bilans bramkowy, bo 7:2, my 6:5. Wszystko miało rozstrzygnąć się w meczach Kleosina z Suchowolą i Łomżyczki z Rosochatem. Zakładając, że obie drużyny wygrają, łomżanki musiały strzelić o sześć bramek więcej, niż grające równolegle dziewczyny z Kleosina. Do przerwy było 3:0 dla Łomży i 2:0 dla Kleosina. Do odrobienia zostały cztery bramki. Trener nie wierząc w taką możliwość, do obrony delegował rezerwowe, żeby sobie pograły. Tymczasem dziewczyny atakowały z pasją, ale z wielu sytuacji podbramkowych wykorzystały tylko trzy i wydawało się, że o finale w Warszawie mogą zapomnieć. Tymczasem spiker ogłosił, że to właśnie Łomżyczka będzie reprezentować Podlasie w stolicy, gdyż Kleosin wygrał tylko 4:2 i przy równym bilansie bramkowym decydowała większa ilość zdobytych, a tych Łomżyczka miała 12, gdy Kleosin 11. Wiadomość ta wyrwała z płuc przygnębionych łomżanek okrzyk niesamowitej radości. Walczymy dalej!

W drodze do turnieju wojewódzkiego Łomżyczka pokonała w I eliminacji trzy drużyny młodszych koleżanek, a w półfinale Szczepankowo 9:0 i Niedźwiadną 6:1.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę