Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Brąz Warchoła i ...

Główne zdjęcie
Kacper Warchoł

Podczas Małego memoriału im. Janusza Kusocińskiego, który jest nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski Młodzików, miłą niespodziankę sprawił Kacper Warchoł, który w biegu na 100 po uzyskaniu najlepszego wyniku eliminacji (11.64) w finale wywalczył niespodziewanie brązowy medal (11.70). - Medal Kacpra Warchoła to 9. „krążek” PREFBETU w sezonie 2015. Jest też 100. medalem zdobytym przez lekkoatletów LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża na Mistrzostwach Polski – podkreśla Andrzej Korytkowski.

Kacper Warchoł to młody zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, który pochodzi z Ciechanowca. Jego trenerami są Cezary Koziarski i Andrzej Korytkowski.  Szkoleniowcy większe szanse na medal upatrywali w biegu na 300 metrów.  Jednak Kacper – który mówi, że lubi biegać w trudnych warunkach atmosferycznych, a tego dnia był bardzo mocny przeciwny wiatr i padający deszcz, wykorzystał  to, że nie wszyscy potrafią sobie z nimi poradzić i zdobył brąz w biegu sprinterskim, a na 300 metrów był 6 (36.65).
Podczas tych samych zawodów bardzo dobrze wypadła również Klaudia Szymborska, która jako jedyna z rocznika 2001 awansowała do finału 100 metrów zajmując tam 8. lokatę.  10. w rzucie młotem był Piotr Brański, a rekordy życiowe ustanowili Damian Nerkowski (6:14.00) i Łukasz Ziemczyk (6:18.93) na 2000 m oraz Tomasz Perkowski (42.85) na 300 mppł.

Sto medali MP
Brązowy medal Kacpra Warchoła jest  100. medalem zdobytym przez lekkoatletów  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża na Mistrzostwach Polski.
- Te 100 medali zdobyliśmy we wszystkich kategoriach wiekowych (od młodzika do seniora), a jak wiemy w młodzikach są mistrzostwa nieoficjalne, tak więc mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli kolejny jubileusz 100 medali tym razem tylko z oficjalnych Mistrzostw Polski – śmieje się Korytkowski, prezes i trener klubu.

Zawodnicy klubu z największa ilością medali:

 • Justyna Korytkowska - 12
 • Arkadiusz Wojno - 10
 • Ewelina Lubiejewska - 9
 • Emil Dobrowolski - 8
 • Daniel Chyliński i Magdalena Stankiewicz - po 7
 • Joanna Fiodorow - 5
 • Piotr Łobodziński i Sebastian Dobkowski - po 4
 • Katarzyna Smakowska, Żaneta Lenczewska, Grzegorz Kakareko, Paweł Olszewski -  po 3
W sumie medale a Mistrzostwach Polski zdobywało 56 zawodników „Prefbetu” w tym 30. to podopieczni trenera Korytkowskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę