Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Medalowe sztafety Prefbetu

Dwa medale na Mistrzostwach Polski wywalczyli zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża podczas rozegranych w Łodzi 21. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oba medale wywalczyły sztafety. Dziewczęta w składzie Weronika Kulawczyk, Magdalena Górska, Aleksandra Matejkowska i Diana Piotrowska oraz chłopcy Grzegorz Sokołowski, Gracjan Szczechowski, Piotr Kurządkowski i Jakub Strzelczyk po pasjonującej walce wywalczyli brązowe krążki. - Wszyscy pobiegli na miarę swoich możliwości. a ruszając na ostatnią zmianę obie sztafety wybiegały na 4 lokatach co w trudnej sytuacji stawiało kończących Jakuba Strzelczyka i Dianę Piotrowską – podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes i trener LŁKS.

- Nasi zawodnicy jednak dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem i poprawili się o jedną lokatę – dodaje Korytkowski. - W przypadku chłopców  dzięki świetnemu biegowi Kuby do srebra zabrakło zaledwie …0,03 sekundy za to nad czwartym Radomiem mieliśmy aż 2 sekundy przewagi. Natomiast medal dziewcząt został wywalczony w bardziej dramatycznych okolicznościach. Po otrzymaniu pałeczki Diana Piotrowska (PG Kobylin Borzymy) szybko wyprzedziła zawodniczkę z Sosnowca, jednak ta „przykleiła” się do Diany i zaatakowała na ostatniej prostej, walka toczyła się bark w bark do 30 przed metą nasza sprinterka minimalnie i z trudem się oderwała od rywalki, a wysiłek był tak duży, że Diana po przekroczeniu mety upadła i ratując się przed kontuzją upuściła pałeczkę co sędzia zakwalifikował jako….rzut pałeczką o ziemię za co grozi dyskwalifikacja. Po wyjaśnieniach zawodniczki chcąc zachować twarz sędzia dał „tylko” żółty kartonik, który niczym nie skutkuje. Na filmie, który mamy nagrany widać ewidentnie, że nie miał racji „karząc” nasz zespół. Ta sama zawodniczka dwie godziny wcześniej biegnąc pod silny wiatr (-2,6) zajęła 4. miejsce  z czasem 25,51 sek.

W sumie w Łodzi 14 juniorów młodszych LŁKS-u zdobyło 53 punkty i drużynowo wywalczyło 10-te miejsce wśród 235 klubów sportowych z całej Polski. Zawodniczek i zawodników ze sztafet według trenera Korytkowskiego na szczególne wyróżnienie zasługują jeszcze szósty Rafał Pogorzelski na 3000m (8:52,99) absolwent PG Kobylin Borzymy, który od września będzie uczniem Liceum Sportowego w Łomży, Mateusz Wysocki 8-my rzut dyskiem oraz rewelacyjna Ola Matejkowska z Łomży, która bardzo dobrze pobiegła w sztafecie oraz jako jedyna w biegach eliminacyjnych na 800m uzyskała rekord życiowy i awansowała do finału zajmując 8-ma lokatę. Co ciekawe Ola do Łodzi przyjechała z 23 wynikiem.

Wynik drużynowy 53 punkty to najlepszy punktowy występ na OOM w historii ziemi łomżyńskiej-poprzedni wynosił 50pkt. i również należał do naszego klubu (Kraków 2009).

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę