Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Korty na Perspektywie tętnią życiem

Główne zdjęcie
Krzysztof Bułkowski

Sezon tenisowy na kortach łomżyńskiego Skate Parku osiągnął swój szczyt. Do końca zbliża się czwarty już sezon Łomżyńskiej Ligi Tenisowej, niedawno odbył się dwudniowy otwarty turniej singlowy, a na początek sierpnia planowany jest start nowego projektu - ligi deblowej.

W czwartym roku swojego istnienia Łomżyńska Liga Tenisowa zebrała na starcie aż 36 tenisistów, w tym aż 12 zupełnie nowy, którzy zostali podzieleni na trzy poziomy rozgrywek. Niestety z różnych przyczyn kilku z nich w trakcie trwania sezonu musiało się wycofać. Pozostali jednak zaciekle walczą o zwycięstwa, awanse bądź uniknięcie degradacji. Najszybsze rozstrzygnięcia zapadły w II lidze. Tam najlepsza trójka to Robert Sokołowski, Jan Kotowski i Sławomir Chmielewski. Wszyscy trzej uzyskali bezpośredni awans do I ligi. Czwarte miejsce zajął Artur Skrodzki mający na koniec tyle samo punktów co drugi i trzeci zawodnik, ale gorszy stosunek setów. I to on ostatecznie zagra w barażach z 10. graczem I ligi. Z II ligi spadł natomiast Bartosz Murat, a Tadeusz Siwik zmierzy się w barażach z 4. zawodnikiem III ligi.
W najwyższej klasie rozgrywkowej na razie jeszcze nic nie jest pewne, ale bardzo blisko końcowego tryumfu po raz trzeci w historii jest Krzysztof Bułkowski, który jak dotąd nie doznał jeszcze porażki.
W nowo powstałej III lidze na tę chwilę nie zapadły jeszcze nie został wyłoniony żaden zawodnik, który zapewniłby sobie awans. Do rozegrania zostało bowiem jeszcze sporo spotkań.

Liga singlowa to nie jedyne rozgrywki, w jakich mieli okazje uczestniczyć łomżyńscy tenisiści. W dniach 11-12 lipca odbył się bowiem Otwarty Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia w Łomży. W tegorocznej edycji imprezy wzięła udział rekordowa liczba graczy - aż dziewiętnastu. Po trudach dwudniowej rywalizacji, która odbywała się przy silnym, porywistym wietrze najlepszy okazał się gość z Ostrowi Mazowieckiej, Sylwester Puchalski. Młody zawodnik w meczu finałowym okazał się lepszy od doświadczonego reprezentanta gospodarzy, Janusza Zalewskiego. Trzecie miejsce przypadło w udziale innemu łomżyniakowi, Krzysztofowi Bułkowskiemu, który wygrał turniej pocieszenia.

Najnowszą inicjatywą jaką Organizatorom Łomżyńskiej Ligi Tenisowej zaproponowali sami jej zawodnicy jest liga deblowa - Już w ubiegłych latach zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem tego pomysłu w życie. Jednak rozgrywki indywidualne zawsze trwały praktycznie do końca wakacji i nie bardzo kiedy było można te kilkadziesiąt meczów deblowych rozegrać - mówi współtwórca LŁT, Lech Malinowski, sekretarz łomżyńskiego LZS-u - Teraz Liga się już kończy, a grający w niej zawodnicy chcą dalej o coś walczyć, stąd też zmobilizowani przez nich chcemy jak najszybciej ruszyć z ligą deblową.
Zapisy prowadzone będą do końca lipca bezpośrednio u Pana Malinowskiego, telefonicznie pod nr 602 570 797 bądź mailowo pod adresem lomzynskaligatenisowa@vp.pl. Rozgrywki - podobnie jak liga singlowa - skierowane są do zawodników, którzy ukończyli 16 lat. Górnej granicy wieku nie ma - Chcemy dać możliwość rywalizacji także starszym tenisistom, którzy nie mają już tak dużo sił, żeby rywalizować z dużo młodszymi przeciwnikami w kilkugodzinnych meczach - podkreśla Malinowski.
Po zebraniu zgłoszeń zaplanowane jest spotkanie organizacyjne, a po nim do wiadomości zostanie podany regulamin ligi oraz terminarz spotkań.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę