Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Chrzanowski powołał Modzelewskiego

Główne zdjęcie
Radny Andrzej Modzelewski (fot. archiwum)

Od 1 lipca br. nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży zostanie Andrzej Modzelewski – poinformował we wtorkowe popołudnie Grzegorz Daniluk z ratusza. Prezydent Mariusz Chrzanowski (PiS), który zdecydował o powołaniu dotychczasowego radnego i od ubiegłego roku pracownika MOSiR - według przekazu pracownika ratusza - zapewnia, że „dokumenty Andrzeja Modzelewskiego zostały wnikliwie przeanalizowane przez specjalistów z zakresu prawa pracy z kancelarii prawnej, którzy jednoznacznie stwierdzili, że spełnia on wszystkie wymogi formalne”. Dotychczas prezydent Chrzanowski nie odpowiedział na zadane podczas czwartkowej konferencji prasowej pytanie o wskazanie prowadzonej przez Modzelewskiego „przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z realizacją zadań statutowych MOSiR”, co było wymogiem formalnym konkursu.

W informacji rozesłanej przez Daniluka czytamy, że Andrzej Modzelewski jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem, Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. Ukończył także Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, na kierunku administracja publiczna.
Jest też byłym sportowcem, w przeszłości grał w piłkę nożną. Posiada uprawnienia trenerskie i sędziowskie w tej dyscyplinie sportu. Prowadził zajęcia sportowe z dziećmi i dorosłymi. Jest współzałożycielem młodzieżowego ŁKS Łomża. Współzakładał również oraz sprawował funkcję prezesa w Gminnym Klubie Sportowym Łomża. W przeszłości organizował też liczne imprezy sportowo-rekreacyjne i akcje charytatywne. 


Modzelewski w 2010 roku, gdy po raz pierwszy dostał się do Rady Miasta startując z komitetu ówczesnego prezydenta Jerzego Brzezińskiego, był drobnym przedsiębiorcą. Prowadził m.in. sklep z odzieżą, bar pod ratuszem, a później także „pub sportowy” czyli klub bilardowy przy Giełczyńskiej. W Radzie Miasta poprzedniej kadencji należał do grupy radnych wiązanych z prezydentem Mieczysławem Czerniawskim. Wówczas też znalazł zatrudnienie w MOSiR jako specjalista ds. marketingu. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku startował z komitetu Sławomira Zgrzywy „Łomża Nasze Miasto”. Na pierwszej sesji nowej Rady Miasta (jeszcze przed formalnym zaprzysiężeniem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na prezydenta Łomży), przed wyborami nowego przewodniczącego radny, Modzelewski złożył wniosek o przerwanie na kilka dni obrad, by jak tłumaczył z nowym prezydentem skonsultować wybór władz rady. Jeszcze tego samego dnia doszło do spotkania większości radnych w prowadzonym przez radnego lokalu przy Giełczyńskiej. W wyniku tego spotkania ukształtowała się „rządząca 12”, która kilka dni później wybrała nowe władze rady. Andrzej Modzelewski został  wówczas przewodniczącym Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego (za – 12). 

W związku z objęciem posady dyrektorskiej Modzelewski będzie musiał zrezygnować z zasiadania w Radzie Miasta. Jego miejsce powinna zająć Ewa Chludzińska.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę