Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

W oczekiwaniu na nowego dyrektora MOSiR

Nie ma jeszcze nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Radny Andrzej Modzelewski, którego jeszcze w czwartek prezydent Mariusz Chrzanowski wskazywał na zwycięzcę konkursu, póki co nie został powołany na to stanowisko i nie wiadomo czy w ogóle zostanie dyrektorem. Powodem są wątpliwości czy on także spełniał wymagania formalne konkursu. - Dokumenty kandydata na dyrektora MOSiR (Andrzeja Modzelewskiego – dop. red.) są wnikliwe analizowane przez specjalistę z prawa pracy – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza.

Prezydent Chrzanowski ogłaszając konkurs na nowego dyrektora MOSiR jako niezbędne wymagania kandydatom postawił: „wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku zarządzanie, prawo lub administracja”, „minimum 6-letni staż pracy” i „minimum 5-letni staż na stanowisku kierowniczym lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z realizacją zadań statutowych MOSiR”.
Radny Andrzej Modzelewski (37 lat) ma wymagane wykształcenie wyższe - ukończył wydział zarządzania (kierunek: zarządzanie i marketing) na Politechnice Białostockiej. W lutym ubiegłego roku zaczął pracę w MOSiR jako specjalista ds. marketingu. Wcześniej był prywatnym przedsiębiorcą: prowadził m.in. sklep z odzieżą, bar pod ratuszem, a później także „pub sportowy” czyli klub bilardowy przy Giełczyńskiej.
Pytanie brzmi, czy taka działalność była „o charakterze zgodnym z realizacją zadań statutowych MOSiR” czyli takim jak wymagał prezydent Chrzanowski.
Te zadania statutowe MOSiR to: 1) zarządzanie posiadanymi obiektami i urządzeniami oraz ich właściwa eksploatacja, konserwacja i rozbudowa dla potrzeb upowszechniania sportu, kultury fizycznej, rekreacji, rehabilitacji i turystyki, 2) udostępnianie bazy sportowej i rekreacyjnej zgodnie z zapotrzebowaniem społecznym – klubów i związków sportowych, organizacji kultury fizycznej, organizacji społecznych, osób indywidualnych i innych zainteresowanych, 3) promowanie i współpraca z organizacjami kultury fizycznej i sportu przy realizacji wszelkich usług i zadań z zakresu sportu i masowej kultury fizycznej, 4) organizowanie zawodów, imprez i przedsięwzięć sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, 5) wspieranie działalności uczniowskich klubów sportowych, związków i stowarzyszeń kultury fizycznej, 6) prowadzenie działalności programowej, popularyzatorskiej, wychowawczej i promocyjnej w zakresie sportu, kultury fizycznej, rekreacji, rehabilitacji i turystyki.

I choć jeszcze w czwartek prezydent Łomży zapowiadał, że  Andrzej Modzelewski „jest dobrym kandydatem na tę funkcję”, i że nowego dyrektora MOSiR powoła najprawdopodobniej jutro (w piątek), Grzegorz Daniluk z biura prasowego ratusza w poniedziałek podawał, że prezydent nowego dyrektora MOSiR jeszcze nie powołał.
- Dokumenty kandydata na dyrektora MOSiR (Andrzeja Modzelewskiego – dop. red.) są wnikliwe analizowane przez specjalistę z prawa pracy. Jutro (we wtorek – dop. red.) będzie opinia i po zapoznaniu się z nią prezydent podejmie decyzję – przekazuje Grzegorz Daniluk.



 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę