środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wędkarskie zmagania najmłodszych

55 młodych wędkarzy rywalizowało w niedzielę w Jedwabnem w XXI Zawodach Wędkarskich dla Dzieci i Młodzieży. Tak jak we wszystkich tego typu zawodach najważniejszym było złowienie jak największej ryby. Ta sztuka udała się Małgosi Łoszewskiej, która mimo że klasyfikowana była najmłodszej wiekowo grupie (5-10 lat), z wody wyciągnęła ponad półkilogramowego karasia. W nagrodę dostała puchar za zwycięstwo w grupie, statuetkę za największą rybę i sprzęt wędkarski.

Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży na stawach w Jedwabnem zorganizował Zarząd Koła PZW Nr 80 w Łomży. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. W niedzielny poranek nad wokół stawów rybnych zasiedli wędkarze w wieku od 5 do 16 lat, a obok każdego z nich dorosły opiekun. Aby złowić jak największą rybę mieli 90 minut.
- To była wymarzona pogoda na ryby – mówi prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła PZW nr 80 w Łomży, który wraz ze przyjaciółmi zorganizował zawody. - Tylko przez chwilę popadał lekki deszczy. Dzięki temu ryby brały, a dzieci miały fantastyczna zabawę.
W sumie uczestnikom zawodów udało się złowić 65 ryb, które później były ważone i mierzone tak, aby wybrać zwycięzców. Najwięcej, 31 ryb, złowiła najliczniejsza grypa najmłodszych wędkarzy w wieku od 5 do 10 lat. Wśród nich była także ta największa złowiona w zawodach - karaś o wadze 532 g. Rybę wyciągnęła Małgosia Łoszewska, która jednocześnie wygrała rywalizację w grupie wyprzedzając Paulę Pianko i Zofię Bochińską (4. Maciej Mańko, 5. Aleksander Sachmaciński, 6. Stanisław Bukowski).
W grupie do lat 13 najlepszymi wędkarzami okazali się: Wiktor Jórzak, Maciej Szczech i  Paulina Abramowicz (4. Dominik Kozłowski, 5. Magdalena Razarenkow, 6. Milena Domaszewska), a wśród najstarszych: Przemysław Klejno, Kamil Mocarski i Adam Chrzanowski.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, a wszyscy uczestnicy upominki związane z wędkarstwem, które wręczyli: Krzysztof Sychowicz – prezes Koła nr 80, Michał Chajewski – burmistrz Jedwabnego, Stanisław Oszkinis – łomżyński radny i Agnieszka Pianko – Rada Osiedla nr 4 w Łomży.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0