środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Łomżanie na Halowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce weteranów

1 rekord Świata, 3 rekordy Europy, 8 rekordów Mistrzostw Europy, 57 rekordów Polski poprawili polscy zawodnicy startujący w 10. Halowych Mistrzostw Europy Weteranów, które rozegrano w Toruniu. Wśród lekkoatletów byli także zawodnicy z łomżyńskich klubów. Jeden z nich, Michał Bernaldelli, biegający w barwach LŁKS „Prefbet Śniadow” Łomża, poprawił halowy rekord Polski w biegu na 3000 m. w kategorii M35.

Paweł Grygo, Dariusz Szymański i Andrzej Łukianiuk
Paweł Grygo, Dariusz Szymański i Andrzej Łukianiuk

Michał Bernaldelli w biegu na 3000 m zajął drugie miejsce. Rywalizujący z nim łomżanin Paweł Grygo był piąty.  
W rzucie ciężarkiem o wadze 15,8 kg Andrzej Łukianiuk  w kategorii M45, widząc realną szansę wejścia do finału mocno ryzykując, spalił trzy rzuty. Konkurs odbywał się poza halą przy padającym deszczu w śliskim kole gdzie o wyście z koła lub upadek było nie trudno.
Podczas Halowych Mistrzostw Europy Weteranów rozegrano również bieg przełajowy. Suma trzech pętli zlokalizowanych tuż za halą sportowo–widowiskową wynosiła około 4,3 km. Paweł Grygo po mocnym finiszu  walcząc z reprezentantem Czech o V miejsce  znacznie skrócił dystans do IV zawodnika przegrywając 4 sekundy. Dariusz Szymański walczył nie tylko z przeciwnikami ale również z przeziębieniem przybiegając na 15. miejscu w kategorii M50.

Łomżyńscy zawodnicy na co dzień są nauczycielami. Dariusz Szymański i Andrzej Łukianiuk w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Łomży, a Paweł Grygo w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Michał Bernaldelli to zaś wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0