Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Biegowe wzburzenie

Bieg nadziei, którego organizację w Łomży zapowiedziano podczas wtorkowej konferencji prasowej w ratuszu wzburzył środowiska łomżyńskich biegaczy, którzy napisali „List otwarty do Prezydenta Miasta Łomża i mieszkańców Łomży”. Bulwersuje ich nie inicjatywa, ale to jak ją się przedstawia.

Oto „List otwarty do Prezydenta Miasta Łomża i mieszkańców Łomży”

Na głównej stronie Biegu Nadziei możemy przeczytać: „Bieg Nadziei jest to pierwsza tego typu impreza sportowa w Łomży i regionie. Postawiliśmy sobie za cel popularyzację biegania, jako najprostszej aktywności ruchowej. Chcemy, aby ten maraton stał się coroczną imprezą zrzeszającą biegaczy nie tylko z Łomży i Ostrołęki, ale z całej Polski a nawet i świata.”

Panie Prezydencie oraz mieszkańcy Łomży chcielibyśmy poinformować, że Bieg Nadziei nie jest pierwszą imprezą biegową w Łomży i regionie jak to nieodpowiedzialnie ogłasza organizator biegu.

Od kilkunastu lat w całym naszym regionie odbywa się corocznie wiele imprez biegowych, a w samym 2014 roku było ich 30 (informują załączając stosowną listę z „I Biegiem Sylwestrowym” w Łomży oraz 6 biegami w podłomżyńskim Giełczynie – dop. red.)

Czytając takie informacje czujemy się w obowiązku poinformować wszystkich że tak nie jest a organizator Biegu Nadziei nie powinien umniejszać pracy innych organizatorów w całym naszym podlaskim regionie.

Organizator Biegu Nadziei nie powinien pisać jakoby bieg na 10 km (który nawet nie ma atestu PZLA) był biegiem MARATOŃSKIM, a pisząc tak pokazuje tylko swoją nieznajomość w sprawach biegowych dystansów.

Z poważaniem Organizatorzy Biegów w woj. podlaskim

Współorganizatorami Biegu nadziei, który ma odbyć się 2 maja w Łomży, są diecezjalne SpesMediaGroup i Urząd Miejski w Łomży, a „twarzą” mającą zachęcić do biegania nie tylko mieszkańców jest Iwona Guzowska wielokrotna mistrzyni świata i Europy w boksie i kick-boxingu i poseł na Sejm Platformy Obywatelskiej.

zobacz: Biegowy PO PiS

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę