Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

LKS „Narew Kurpiewski” Łomża z nowym wiceprezesem

Wioleta Górska, Justyna Ormanowska, Klaudia Brodowska, Adrian Góralczyk, Bartosz Paduch, Dominik Darmofał i Grzegorz Chmielewski – to najlepsi w ostatnich latach sportowych LKS „Narew Kurpiewski” Łomża. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe wyróżnienia i podziękowania od władz klubu. Uroczystość połączono z walnym zebraniem członków klubu na którym podsumowano czteroletni okres pracy i dokonano wybór nowych władz Stowarzyszenia. Zmiana właściwie jest tylko jedna – na stanowisku wiceprezesa Romana Sarnackiego zastąpił Paweł Drożyner.

Walne LKS „Narew Kurpiewski” Łomża odbyło się w siedzibie Bursy Szkolnej nr 1 w Łomży.  Spotkanie rozpoczęło się od miłego akcentu, czyli wręczenia podziękowań i wyróżnień dla najlepszy zawodników Klubu.
- Nagrody są skromne i bardziej symboliczne, bo środki w naszym klubie staramy się w jak największej części przekazywać na szkolenie młodzieży – tłumaczył Lech Malinowski, sekretarz LKS-u.
Później członkowie klubu przeszli do rozliczeń minionych lat. Szczegółowe sprawozdanie organizacyjno-finansowe z działalności klubu w latach 2011-2014 przedstawił wiceprezes Roman Sarnacki.
- W tym okresie udało nam się w całości zrealizować zakładany program szkoleniowy i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie klubu- mówi Sarnacki. Mimo wielu starań nie udało się nam jedynie zatrudnić szkoleniowca do prowadzenia szkolenia w biegach średnich i długich. Skupiliśmy się więc na konkurencjach springów, skokach i rzutach.  
Na przeprowadzanie procesu szkoleniowego w czteroletnim okresie największe pozyskiwała środki finansowe z Urzędu Miasta w formie dotacji oraz programów profilaktyki antyalkoholowej oraz od sponsora tytularnego i głównego, firmy PHU Kurpiewski. W budżecie klubowym istotną część stanowiły również dofinansowania z Urzędów Gmin Łomża, Piątnica, Jedwabne i Rutki.
Trener Jan Kotowski dodawał, że zawodnicy Narwi z sukcesami startowali na ogólnopolskich zawodach takich jak Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Juniorów czy Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Klub sam był też organizatorem dużych imprez takich jak choćby Memoriał Tadeusza Susoła. Co roku zdobywał kilkadziesiąt punktów do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.
Także Komisja rewizyjna analizując cztery lata pracy obecnego zarządu stwierdziła, że cały proces szkoleniowy był przeprowadzony prawidłowo, po czym jej przewodniczący Andrzej Drozdowski wnioskował o udzielenie absolutoriom.

Zmiana wiceprezesa
Tuż przed  wyborem nowych władz, wiceprezes Sarnacki ogłosił, że rezygnuje z dalszej pracy w zarządzie.
- Odchodzę z zarządu, ale nie przechodzę jeszcze na sportową emeryturę. Zawsze możecie liczyć na moją pomoc i doświadczenie, jednak ze względów zdrowotnych nie dam rady już pracować tak jak do tej pory – obiecał.
- Osiem lat temu przekonałeś mnie i ja powiedziałem wtedy: „wchodzę do klubu, ale pod warunkiem, że to ty nim będziesz dyrygował, to ty go prowadzisz” - mówił Jan Kurpiewski, prezes klubu i jego sponsor. - Dziękuję ci za ten czas i za to, że ani razu się na tobie nie zawiodłem. Wiem, że się nie rozstajemy i że będziesz dalej z nami.
Wobec rezygnacji Sarnackiego w nowym zarządzie klubu znaleźli się: Jan Kurpiewski - prezes, Lech Malinowski - sekretarz, Irena Nienałtowska – skarbnik, Jan Kotowski – członek, oraz nowy wiceprezes Paweł Drożyner dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.
- Długo zastanawiałem się nad tym wyzwaniem jakim jest tak zaszczytna, ale i odpowiedzialna funkcja – mówi Drożyner. - Mimo wielu rozterek zgodziłem się z kilku powodów. Po pierwsze - jest tu grono ponad 50 młodych ludzi, których pasją jest sport i warto ich w tej pasji wspierać. Po drugie - jest grono pasjonatów na czele z prezesem Kurpiewski i trenerem Kotowskim i trzeba ich wspomagać w ich działaniach, które są wartościowe nie tylko dla tych młodych ludzi, ale dla całej Łomży.  
Nowe władze klubu zapowiadają, że będą chcieli pozyskać do klubu nowych zawodników, poszerzyć działalność klubu o kolejne sekcje oraz poprawić warunki treningowe dzieci i młodzieży w Łomży.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę