Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 84

Hiperwizja

70 milionów zł może kosztować inwestycja, jaką w postaci hipermarketu w Łomży zamierza zrealizować Echo Inwestment. Na placu budowy, u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, w tym tygodniu pojawiła się już tablica z logo inwestora.

Firma na razie nie chce komentować kwoty i odpowiadać na pytania związane z inwestycją. Kwota dziesiątków milionów złotych to planowany koszt budowy hipermarketu w Lublinie. To właśnie tam spółka starała się wcześniej wybudować centrum handlowe. Nie zgodziła się jednak na to tamtejsza rada miasta. Jak informuje dyrektor Krzysztof Kwapisz na łamach Kuriera Lubelskiego, całość inwestycji zamknęłaby się w Kozim Grodzie kwotą 280 mln zł. Wspomniane 70 mln to jedynie roczny wydatek na inwestycję. Jeżeli nawet łomżyńskie centrum handlowe nie będzie budowane z takim rozmachem (lubelska inwestycja miała zawierać również sztuczne lodowisko i kino z kilkoma ekranami), będzie to największa inwestycja jaka kiedykolwiek miała miejsce w Jelenim Grodzie nad Narwią. Niewątpliwie jednak przyniesie to też w Łomży negatywne skutki dla lokalnych kupców (o czym pisaliśmy szeroko w 78 numerze Gazety BEZCENNEJ).
Teraz trochę szczegółów. Powierzchnia zabudowy ma wynieść prawie 3 hektary. Klienci sklepów i butików będą mieli do dyspozycji 12 tys. m2, gdzie będą mogli robić zakupy. Większa część obiektu przeznaczona będzie na hipermarket spożywczo-przemysłowy (5,3 tys. m2), w mniejszej części będzie hipermarket budowlany (3,9 tys. m2). 2,7 tys. m2 przeznaczono na sklepy specjalistyczne i sieciowe. Nie znani są jeszcze użytkownicy galerii handlowej i nie można określić struktury branż sklepów. - czytamy w wydanej przez inwestora “Prognozie skutków budowy...”. Przewidywać tylko można, że w galerii handlowej większość z nich będzie typu butique z odzieżą oraz art. przemysłowymi, bielizną, butami, upominkami, punkt apteczny, piekarnia, sklep z książkami i prasą.
W bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego powstanie również stacja paliw.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę