Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Korytkowska po operacji kolana

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska

Justyna Korytkowska, najlepsza biegacza długodystansowa Łomży, przeszła artroskopię stawu kolanowego. Lekkoatletka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża od października zmagała się z  bólem kolana, który nie ustępował pomimo zabiegów rehabilitacyjnych i przerwy w treningach. Przeciągający się stan zapalny był przyczyną uszkodzeń (chrząstki MFC, kolana biegacza), które trzeba było usunąć operacyjnie.

- Niestety nie udało się uniknąć zabiegu choć robiliśmy wszystkiego alby jemu zapobiec - mówi prezes i trener zawodniczki Andrzej Korytkowski.
Artroskopia to operacja, która polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu przez  kilkumilimetrowe nacięcia mikrokamery oraz narzędzi, którymi wykonuje się zabieg operacyjny. To przede wszystkim zabieg małoinwazyjny gdyż nie wymaga klasycznego otwarcia stawu. Dzięki tej metodzie leczenia chory po urazie ma szansę na znacznie szybszy, niż w metodach tradycyjnych, powrót do sprawności fizycznej, sportowej i zawodowej. Zabieg na kolenia biegaczki z Łomży w ubiegłym tygodniu wykonał doktor Marcin Domżalski w łódzkiej klinice medycznej.
- Justyna z każdym dniem czuje się lepiej choć porusza się jeszcze o kulach – mówi Korytkowski dodając, że po tym zabiegu rehabilitacja zawodniczki potrwać ma około 4 tygodni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę