Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Monika trzecia na Mistrzostwach Europy Juniorów

Główne zdjęcie
Monika Marcińczyk z Klubu Szachowego „Maraton” Łomża zdobyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach szybkich

Monika Marcińczyk z Klubu Szachowego „Maraton” Łomża zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach szybkich. Łomżyńska szachistka wywalczyła brązowy krążek na zawodach rozegranych w Tallinie (Estonia). To pierwszy w szachowej karierze medal Mistrzostw Europy młodej łomżanki.

Rozgrywane w stolicy Estonii Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, a Monika Marcińczyk reprezentowała Polskę w obu tych konkurencjach oraz dodatkowo zagrała w rozgrywkach drużynowych.
- Niewiele jednak brakowało, by Monika przywiozła z Tallina aż trzy medale - mówi Grzegorz Kotarski prezes „Maratonu”. - Po wywalczeniu trzeciego miejsca w czempionacie Starego Kontynentu, rozegrane zostały zawody drużynowe, w których polska reprezentacja U-10 zajęła czwarte miejsce, walkę o podium przegrywając tylko punktacją pomocniczą. Monika ma jednak tę satysfakcję, że na swojej szachownicy zajęła indywidualnie pierwsze miejsce wyprzedzając Rosjankę dzięki wyższemu miejscu całej drużyny.
Po zakończeniu rozgrywek drużynowych nasza szachistka wystartowała jeszcze w grze błyskawicznej. Tu również o włos przegrała walkę o podium, zajmując czwarte miejsce tylko z powodu minimalnie słabszej punktacji pomocniczej.
- Brązowy medal Mistrzostw Europy to największy sukces Moniki, ale także jej trenera Vafy Mammadova oraz pierwszy od bardzo wielu lat medal zdobyty w rozgrywkach międzynarodowych przez zawodnika Klubu Szachowego „Maraton” - podkreśla Kotarski.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę